Νέες νίκες για Σιδηρόκαστρο & Χρυσό στην Επίλεκτη | Τα τελικά της Ε.Π.Σ.Σ(21/4)

Νέες νίκες για Σιδηρόκαστρο & Χρυσό στην Επίλεκτη | Τα τελικά της Ε.Π.Σ.Σ(21/4)

Με την 6η αγωνιστική των play off της Επίλεκτης, αλλά και αυτών της Β΄ Κατηγορίας συνεχίστηκε η δράση στην Ε.Π.Σ.Σερρών, εν αναμονή και των μπαράζ της Ανώτερης την Κυριακή.

Στην Επίλεκτη Κατηγορία οι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες. Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου επιβλήθηκε με 1-3 του Λιθοτόπου, με Αβράμη, Μαλετσκάνοφ και Καρυπίδη να βρίσκουν δίχτυα, ενώ το Χρυσό κέρδισε με 1-0 το Ν.Σκοπό με γκολ του Κλαϊντι και πήρε το πολύτιμο τρίποντο. Τέλος στην μάχη για την 3η θέση, ο Π.Σ Σέρρες πήρε ακόμη ένας βαθμό μετά την ισοπαλία με 1-1 με τον Πανσουλιακό και έχει το πάνω χέρι.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
11030811311021
21024721241014
310123341422-8
410112531520-5
51092081832-14
61061361422-8

Στην Β΄ Κατηγορία ο Ηρακλής Αμμουδιά έκανε το καθήκον του και συνέτριψε με 6-1 τα Πλατανάκια με τον Γκάλιο να σημειώνει χατ-τρικ και τον Πλατνάρη να πετυχαίνει δύο γκολ, ενώ στον β΄ όμιλο Πεπονιά και Ν.Ζίχνη φαίνεται πως θα δώσουν την δική τους μάχη για την έκπληξη, καθώς κέρδισαν Οινούσα και Πεθελινό με 3-0 και 0-4 αντίστοιχα και είναι ψηλά στην βαθμολογία, περιμένοντας το ντέρμπι των πρωτοπόρων την Κυριακή.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
1103173032824
293071123320
392862130525
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
192243210100
2921702241410
391841413112
491442314104

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ…

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 21 / 04 / 2018        ώρα  17.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY  OFSS   αγωνιστική

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                                    1 – 3 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Σιδηρόπουλος Ε.       /    24΄(πεν) Αβράμης, 78΄ Μαλετσκάνωφ, 83΄ Καρυπίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Γεωργίου – Βακουφτσής

Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                                            1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ:  30΄ Σιψής Κ.    /   45΄ Σακκάς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Μαυρίδης – Ντεμάϊ

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ                                  1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Κλάϊντι Λαπούσι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Μπάρκας – Φράγκαλας Δ.

 

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                                     6 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ – 48΄- 52΄ Γκάλιος, 18΄ – 83΄ Πλατνάρης , 78΄ Παπαδημητρίου   /   40΄ Τοκατλίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Αχιλλεύς – Παπαδόπουλος Χ. (ν)

 

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                                     0 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Κονακλής, 62΄ Τσακλιώτης, 75΄ – 80΄ Τσιομπλεκτσής

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Πούλιος Α. – Κουρουζίδης

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΟΙΝΟΥΣΑ                                             3 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Δρουμαλιάς, 45΄ Φυλαχτούδης, 75΄ 3-0

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Αναγνωστίδης – Μπομπόγιας

 

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  22 / 04 / 2018        ώρα  17.00

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLΑY OUT  7η αγωνιστική

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Καμπούρης – Δουλγέρης

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Κρομμύδας – Παπαδόπουλος Ε. – Φραγκάκης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ  ΡΕΠΟ

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PLΑY OFFS

ΟΡΕΙΝΗ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Μαλλίδης – Ευθυμιάδης

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Σώμης – Πούλιος Ι.

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καμπαρντίνας  – Χολάνης

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – SERRES 1800

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σάββας – Αρχοντογιάννης Γ.

 

PLAY OFFS  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Αναστασιάδης – Τρανούδης

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ.

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Βασίλογλου – Τάλιου

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Κωνσταντινίδης – Μπάρμπας

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr