Με το αριστερό… στα παρκέ ο Πανσερραϊκος!

Με το αριστερό... στα παρκέ ο Πανσερραϊκος!
Πανσερραϊκός – Απόλλων Δράμας: 48-70

Δεν έκαναν καλό ποδαρικό στο 2017 τα «λιοντάρια», τα οποία ηττήθηκαν στο ΔΑΚ Σερρών από τον Απόλλων Δράμας.

Οι «κόκκινοι» παρά τις απουσίες των Αμβροσίου – Φραγκούλη και την ατυχία με τον τραυματισμό του Πλατνάρη στην εξέλιξη του αγώνα πάλεψαν για να υπερκεράσουν το εμπόδιο των φιλοξενούμενων.

Το συγκρότημα του Πασχάλη Ρούλη ήταν μπροστά στο σκορ με 17-15 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στη δεύτερη περίοδο ο Απόλλωνας αντεπιτέθηκε και η περίοδος ολοκληρώθηκε με 23-31.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Δραμινοί αύξησαν τη διαφορά πάνω από τους 10 πόντους, «σφραγίζοντας» τη νίκη τους στη τέταρτη περίοδο.

Οι άνθρωποι του Πανσερραϊκού έχουν πολλά παράπονα από τους διαιτητές της συνάντησης, Τσακιρίδη – Νέδογλου Ζ.