Με ήττα από τον Άρη ξεκίνησε η K19 του Πανσερραϊκού

Mε ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο… πολύπαθο πρωτάθλημα Νέων της Football League η ομάδα Νέων του Πανσερραϊκού. Στο ματς που έγινε στις εγκαταστάσεις του Μάττα στην Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής(αναβλήθηκε ο πρώτος αγώνας με Πανθρακικό) του 2ου ομίλου ο Άρης κέρδισε με 2-0 με γκολ που πέτυχαν οι Δημήτρης Κλιγγόπουλος (34’) και Ηλίας Μπουλγκουρίδης (82’).
Όσον αφορά το ματς το α’ ημίχρονο ήταν μέτριο με τον Άρη να είναι καλύτερος και να προσπαθεί να γίνει απειλητικός κυρίως με μακρινά σουτ. Μεγάλη φάση για τους «κόκκινους» αυτή του 10ου λεπτού, την οποία και δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ το τετ-α-τετ που είχε ο Χριστοφορίδης. Στο β’ μέρος ισορρόπησε το ματς ο Πανσερραϊκός, ρισκάροντας στο τέλος με δύο επιθετικούς, κίνηση η οποία είχε ως αποτέλεσμα να δεχθεί το δεύτερο γκολ προς το τέλος του ματς. Και τα δύο γκολ πάντως που δέχθηκε ο Πανσερραϊκός είχαν αρκετή δόση… τύχης καθώς στο πρώτο άλλαξε πορεία η μπάλα και στο δεύτερο με το φάλτσο που είχε παίρνοντας ύψος και χτυπώντας στο έδαφος κατέληξε στα δίχτυα του Μαργαρίτη.

Επόμενο ματς με τον Αιγινιακό εντός έδρας το Σάββατο (04/02) στη 13.00 σε γήπεδο που θα γίνει γνωστό τις επόμενες μέρες.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Ν. Κατσαβάκης): Μαργαρίτης, Ιβαντζίκης, Σαμαράς, Λατινόπουλος, Μητρούσκας, Γεωργαντάς (78’ Βασιλειάδης), Χριστοφορίδης (70’ Ουζουνίδης), Γκάλιος, Βουδουρίδης, Παπαρίζος (65’ Πέτρου), Μακούσης