Μεγάλη νίκη και πρωτιά για τη Λαμία – Διπλό στο Μενίδι για Άρη

Μεγάλη νίκη και πρωτιά για τη Λαμία - Διπλό στο Μενίδι για Άρη

Η Λαμία ήταν η μεγάλη νικήτρια στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΟΦΗ, στο «Γεντί Κουλέ» στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan.gr Football League. Έτσι η ομάδα της Φθιώτιδας πέρασε προσωρινά στην κορυφή (ο Απόλλων φιλοξενείται την Κυριακή από τον Πανελευσινιακό), αλλά μπορεί να μείνει και μόνιμα εκεί καθώς έχει ένα ματς λιγότερο, το εκτός έδρας με τον Πανσερραϊκό το οποίο αναβλήθηκε λόγω κακών καιρικών συνθηκών. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε με το γκολ του Βουό, αλλά η Λαμία «χτύπησε» δύο φορές με τους Ντουρμισάι και Όμο και πήρε μεγάλη νίκη στο «Γεντί Κουλέ» με 2-1.

 

Ο Άρης μετά τις εντός έδρας νίκες επί των Παναιγιάλειου και Πανσερραϊκού αδιεύρυνε το νέο νικηφόρο του σερί στο Μενίδι επικρατώντας με 2-1 του Αχαρναϊκού με τα γκολ που σημείωσαν οι Μπαργκάν και Ίλιτς με πλασέ στο πρώτο ημίχρονο.

 

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Σάββατο (22/1)

Αχαρναϊκός – Άρης 1-2 (45’+2′ Τσεμπερίδης, 10′ Μπαργκάν, 32′ Ίλιτς)

ΟΦΗ – Λαμία 1-2 (59′ Βουό / 66′ Nτουρμισάι, 72′ Όμο)

Κυριακή (22/1)

Πανελευσινιακός – Απόλλων Σμύρνης (15.00)

Καλλονή – Τρίκαλα (15.00)

Κισσαμικός – ΑΟΧ (15.00)

Πανσερραϊκός – Πανθρακικός (15.00)

Αιγινιακός – Καλλιθέα (15.00)

Αγροτικός Αστέρας – Σπάρτη (15.00)

Παναιγιάλειος – Αναγέννηση Καρδίτσας (15.00)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λαμία 28 *

2. Απόλλων Σμύρνης 27

3. Άρης 26

4. ΟΦΗ 21

5. Αγροτικός 19

6. Αχαρναϊκός 14

7. Σπάρτη 14

8. Πανσερραϊκός 13

9. ΑΟ Τρίκαλα 12 *

10. Παναιγιάλειος 12

11. Κισσαμικός 12

12. Πανθρακικός 11

13. ΑΟΧ 10 *

14. Αιγινιακός 10

15. Αν. Καρδίτσας 9 *

16. Καλλιθέα 8

17. Πανελευσινιακός 6

18. Καλλονή 6

* Με ματς λιγότερο (πλην αυτής της αγωνιστικής)

Η επόμενη (13η) αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League

Σάββατο 28 Ιανουαρίου

Άρης – ΟΦΗ (15:00 ΕΡΤ, «Κλ. Βικελίδης»)

Κυριακή 29 Ιανουαρίου

Απόλλων – Λαμία (15:00 ΕΡΤ, Γήπεδο Ριζούπολης)

Τρίκαλα – Πανελευσινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)

Χανιά – Καλλονή (15:00)

Πανθρακικός – Αχαρναϊκός (15:00, ΔΑΚ Κομοτηνής)

Καλλιθέα – Κισσαμικός (15:00, Δημ. Στάδιο Καλλιθέας)

Σπάρτη – Πανσερραϊκός (15:00, Δημ. Στάδιο Σπάρτης)

Παναιγιάλειος – Αιγινιακός (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Αν. Καρδίτσας – Αγροτικός Αστέρας (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr