Λύγισε ο Ν.Σκοπός – Νέες νίκες για Κερκίνη & Κάτω Καμήλα | Όλη η δράση στη Ε.Π.Σ.Σ

Λύγισε ο Ν.Σκοπός - Νέες νίκες για Κερκίνη & Κάτω Καμήλα | Όλη η δράση στη Ε.Π.Σ.Σ

Την πρώτη του απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα είχε ο Ν.Σκοπός μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα, με τον φιλόδοξο φέτος Ολυμπιακό Λευκώνα να δίνει τέλος στο σερί των νεοφώτιστων. Το γκολ του Στογιαντζίκη στο 75΄ ήταν αρκετό για την ομάδα του Μουρατίδη προκειμένου να πανηγυρίσει την 2η της νίκη στην Επίλεκτη Κατηγορία, μετά το πέρας των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών. Νίκη και για την Π.Σ Σέρρες και εύκολη, καθώς επιβλήθηκε με 3-0 της Αναγέννησης με την οικογένεια Σιψή να αναλαμβάνει την δουλειά, καθώς ο Κώστας πέτυχε δύο γκολ και ο Παναγιώτης ένα για το τελικό σκορ.

6710

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο η Κερκίνη(φωτό) πήρε την 4η συνεχόμενη νίκη, με τον Αλεξιάδη να βρίσκει και πάλι δίχτυα, επικράτησε με 2-1 στο Χριστός αν και βρέθηκε μόλις στο 2΄ να χάνει και παραμένει στην κορυφή. Εύκολη νίκη για το Άνω Μητρούσι που κέρδισε με 4-0 στα Πορρόϊα έχοντας διαφορετικούς σκόρερ. Εντυπωσιακό ματς έγινε στο Δασοχώρι και η νίκη του Βαλτερού με 6-4 το αποδεικνύει περίτρανα. Με τον Μέγα Αλέξανδρο πέρα από την ισοφάριση που δέχθηκε με 2-2 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου να είναι μονίμως αγκαλιά με τη νίκη, ο Διαγόρας απλά προσπαθούσε να αντιδράσει μέχρι το φινάλε χωρίς να μπορέσει να αποφύγει το μοιραίο, καθώς ο Νάτσιος που πέτυχε χατ-τρικ δεν άφηνε περιθώρια μαζί με τους συμπαίκτες του. Εύκολη νίκη με 4-1 και για το Άγκιστρο κόντρα στην ουραγό ομάδα του Παλαιοκάστρου.

768

Στον β΄ όμιλο η Κάτω Καμήλα μπορεί να δυσκολεύτηκε στο Άγιο Πνεύμα και να βρέθηκε να χάνει, ωστόσο με ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο και μέσα σε τρία λεπτά έφερε τα πάνω κάτω και με το νικητήριο γκολ του Κουρμπανίδη κέρδισε με 2-1 και έκανε το 4×4 πιάνοντας κορυφή μαζί με την Ορεινή. Δεύτερη σερί νίκη και για την Κορμίστα που επικράτησε με 2-0 στον Μαυρόλοφο με Βατίτση και Παύλου, ενώ ΑΟΝ και Επτάμυλοι έμειναν στο 1-1 με τον Φίτσιο των γηπεδούχων να ισοφαρίζει το γκολ του Βαρβέλη.