Λυτρωτής ο Γκόγκας στο 90΄, 2-2 η Καρπερή με τον Αετό Ορφανού!

Παλιά του τέχνη κόσκινο! Πόσα γκολ που αξίζουν βαθμούς δεν έχει πετύχει στην καριέρα του ο Σάκης Γκόγκας; Το έκανε για ακόμη μία φορά! Ο Today’s Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 από τον Αετό Ορφανού στην πρεμιέρα του στην Γ΄ Εθνική, έδειξε ψυχικά αποθέματα, επέστρεψε στο ματς και με τον έμπειρο φορ να σκοράρει στο 90΄ πήρε την ισοπαλία από το τελικό 2-2 ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Σε ένα χορταστικό αν μη τι άλλο ματς στο γήπεδο της Ηράκλειας ο Μέγας αν και έδειχνε να πατάει καλά στο πρώτο ημίωρο, βρέθηκε εκτεθειμένος σε δύο φάσεις μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα και πριν καταλάβει τι ακριβώς τον χτύπησε, μέσα σε λίγα λεπτά το σκορ είχε γίνει 0-2! Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, πάτησαν αρκετές φορές στην αντίπαλη περιοχή, απείλησαν και κόντρα στην ροή του αγώνα βρέθηκαν να χάνουν. Στο 32΄ ο Kάμπατζης εκτέλεσε ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, ο Κασίμης υπολόγισε λανθασμένα και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του και λίγα λεπτά αργότερα στο 38΄ ο Δουμάνης ξεκίνησε μία προσπάθεια από το κέντρο, διέσχισε πολλά μέτρα και σούταρε έξω από την περιοχή χωρίς να αφήνει περιθώρια αντίδρασης. Μάλιστα αμέσως μετά ο Αετός είχε ακόμη μία καλή στιγμή με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάμπατζη που κατέληξε άουτ.

Με την ψυχολογία υπέρ τους οι φιλοξενούμενοι μπήκαν ορεξάτοι και στο δεύτερο ημίχρονο εκμεταλλευόμενοι τα λάθη της άμυνας και έχασαν ευκαιρίες για το 0-3 με τον Δουμάνη. Και όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση, μείωσαν στο 55΄ με τον Μπάρδα που βρέθηκε σε θέση βολής μέσα από την περιοχή μετά από φάση διαρκείας και παρότι στην συνέχεια χάθηκαν εκατέρωθεν ευκαιρίες, στην εκπνοή ο Γκόγκας με κεφαλιά χάρισε στην ομάδα του τον πρώτο της βαθμό.

Today’s ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΠΕΡΗΣ(Μ.Δουλγέρης): Κασίμης, Παπανικολάου, Νέδος(85΄ Κρυστάλλης), Αγγελίδης, Ζάντσιος, Νικολίτσας, Μπάρδας, Σελαλματζίδης(72΄ Κωνσταντίνου), Γκόγκας, Μπίντσης(90΄ Γκάλιος Ν.), Μαυρουδής(46΄ Κούτλας)

ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ(Π.Στυλιανού): Τοπαλίδης, Ράνος, Παυλίδης, Κάμπατζης, Μαυρομμάτης, Μπαμπατζάνης(90΄ Τζαμπέγια Γ.), Έλεζι, Τζαμπέγια Φ., Αποστολίδης, Δουμάνης, Δούμπλατζης(81΄ Κωνσταντινίδης Σ.)

Διαιτητής: Γεωργιτσόπουλος (Δράμας)
Βοηθοί: Κουβαλάκης, Παστιάδης (Δράμας)