Κλήρωση Football League: Πρεμιέρα με τον ΟΦΗ εντός ο Πανσερραϊκός!

Κλήρωση Football League: Πρεμιέρα με τον ΟΦΗ εντός ο Πανσερραϊκός!

Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη η κλήρωση του πρωταθλήματος της Football League, το οποίο ξεκινά επιτέλους στις 22/10 και τελειώνει στις 27/05 σύμφωνα με τον προγραμματισμό της διοργανώτριας αρχής.  Η ομάδα του Πανσερραϊκού στην πρεμιέρα υποδέχεται στις Σέρρες τον ΟΦΗ, στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής, βάση ονομάτων ομάδων, ενώ αμέσως μετά ταξιδεύει στο Αίγιο. Έχει ενδιαφέρον ότι ο Πανσερραϊκός ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις του κόντρα στην Δόξα Δράμας, με τελευταίο ματς στο Δημοτικό γήπεδο, όπως και τη σεζόν που ανέβηκε από την Γ΄ Εθνική!

Στο πρόγραμμα θα υπάρχουν και πέντε εμβόλιμες. Αυτές θα είναι η 10η αγωνιστική (20/12), η 15η αγωνιστική (31/1), η 21η αγωνιστική (7/3), η 26η αγωνιστική (4/4) που θα είναι Μεγάλη Τετάρτη και η 29η αγωνιστική (25/4).

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα έχει ως εξής.

1η αγωνιστική (22/10) & 18η (18/2)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Εργοτέλης – Καλλιθεα
Αχαρναϊκός – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Βέροια – Απόλλων Καλαμαριάς
Άρης – Αιγινιακός
Σπάρτη – Παναιγιάλειος
Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός – ΟΦΗ

2η αγωνιστική (29/10) & 19η (25/2)

Εργοτέλης – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Αχαρναϊκός
Καλλιθέα – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας – Βέροια
Τρίκαλα – Αρης
Απόλλων Καλαμαριάς – Σπάρτη
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΟΦΗ

3η αγωνιστική (5/11) & 20η αγωνιστική (4/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αχαρναϊκός
Παναχαϊκή 0 Εργοτέλης
Βέροια – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας – Τρίκαλα
Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς
ΟΦΗ – Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος

4η αγωνιστική (12/11) & 21η αγωνιστική (7/3)

Παναχαϊκή – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αχαρναϊκός – Βέροια
Εργοτέλης – Άρης
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Σπάρτη
Καλλιθέα -Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός
Τρίκαλα – ΟΦΗ
Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Καρδίτσας
Αιγινιακός – Παναιγιάλειος

5η αγωνιστική (19/11) & 22η αγωνιστική (11/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Βέροια
Άρης – Παναχαϊκή
Σπάρτη – Αχαρναϊκός
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Πανσερραϊκός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
ΟΦΗ – Καλλιθέα
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας
Παναιγιάλειος – Τρίκαλα
Αιγινιακός – Απόλλων Καλαμαριάς

6η αγωνιστική (26/11) & 23η αγωνιστική (18/3)

Άρης – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Βέροια – Σπάρτη
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας
Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – ΟΦΗ
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας
Καλλιθέα – Παναιγιάλειος
Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός
Τρίκαλα – Απόλλων Καλαμαριάς

7η αγωνιστική (3/12) & 24η αγωνιστική (24/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Σπάρτη
Δόξα Δράμας – Άρης
Πανσερραϊκός – Βέροια
ΟΦΗ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος – Εργοτέλης
Αιγινιακός – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

8η αγωνιστική (10/12) & 25η αγωνιστική (1/4)

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Σπάρτη – Πανσερραϊκός
Άρης – ΟΦΗ
Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός – Αιγινιακός
Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Τρίαλα
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

9η αγωνιστική (17/12) & 26η αγωνιστική (4/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Πανσερραϊκός
ΟΦΗ – Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη
Παναιγιάλειος – Άρης
Αιγινιακός – Βέροια
Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – Αχαρναϊκός
Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης
Καλλιθέα – Α.Ε. Καραϊσκάκης

10η αγωνιστική (20/12) & 27η αγωνιστική (15/4)

ΟΦΗ – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας
Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος
Σπάρτη – Αιγινιακός
Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς
Βέροια – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας
Αχαρναϊκός – Καλλιθέα
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

11η αγωνιστική (7/1) – 28η αγωνιστική (22/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναιγιάλειος – ΟΦΗ
Αιγινιακός – Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς – ΔόξαΔράμας
Τρίκαλα – Σπάρτη
Απόλλων Λάρισας – Άρης
Καλλιθέα – Βέροια
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή
Εργοτέλης – Αχαρναϊκός

12η αγωνιστική (14/1) & 29η αγωνιστική (25/4)

Παναιγιάλειος – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός
ΟΦΗ – Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας
Σπάρτη -Καλλιθέα
Άρης – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Βέροια – Εργοτέλης
Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή

13η αγωνιστική (21/1) & 30η αγωνιστική (29/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Αιγινιακός
Απόλλων Καλαμαριάς – Παναιγιάλειος
Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Σπάρτη
Αχαρναϊκός – Άρης
Παναχαϊκή – Βεροια

14η αγωνιστική (28/1) & 31η αγωνιστική (6/5)

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Αιγινιακός -Τρίκαλα
Παναιγιάλειος – Απόλλων Λάρισας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλιθέα
ΟΦΗ – Α.Ε. Καραϊσκάκης
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Αχαρναϊκός
Σπάρτη – Παναχαϊκή
Βέροια – Άρης

15η αγωνιστική (31/1) & 32η αγωνιστική (13/5)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς
Καλλιθέα – Αιγινιακός
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Πανιαιγάλειος
Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρδιτσας
Αχαρναϊκός – ΟΦΗ
Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός
Βέροια – Δόξα Δράμας
Άρης – Σπάρτη

16η αγωνιστική (4/2) & 33η αγωνιστική (20/5)

Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ/Κισσαμικός
Τρίκαλα – Καλλιθέα
Απόλλων Καλαμαριάς – Α.Ε.Καραϊσκάκης
Αιγινιακός – Εργοτέλης
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή
ΟΦΗ – Βέροια
Πανσερραϊκός – Άρης
Σπάρτη – Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική (11/2) & 34η αγωνιστική (27/5)

ΑΟΧ/Κισσαμικός – Καλλιθέα
Α.Ε. Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Αχαρναϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς
Παναχαϊκή – Αιγινιακός
Βέροια – Παναιγιάλειος
Άρης -Αναγέννηση Καρδίτσας
Σπάρτη – ΟΦΗ
Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr