Καθάρισε & στον Προβατά η Ροδόπολη – Ισοπαλίες στα ντέρμπι σε Ηράκλεια & Νεοχώρι

Καθάρισε & στον Προβατά η Ροδόπολη - Ισοπαλίες στα ντέρμπι σε Ηράκλεια & Νεοχώρι

Αγκαλιά με την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο είναι ο Ολυμπιακός Ροδόπολης, καθώς 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε και μετά τη νίκη στον Προβατά με 3-1 έφυγε στο +9 από την 2η θέση και περιμένει τον αγώνα του Ψωμοτοπίου για να δει την διαφορά της επόμενης αγωνιστικής, στην οποία δεν αποκλείεται να πανηγυρίζει και μαθηματικά.

 

Το ντέρμπι πάντως στην Ηράκλεια ανάμεσα στην τοπικό ομάδα και στο Γόνιμο έληξε ισόπαλο με 2-2 με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Τάτσιο, τους γηπεδούχους να το γυρνάνε με Πάνου και Μεσιούρη, αλλά στο 87΄ ο Γεωργιάδης πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης, ενώ το Χαρωπό ανάγκασε την Σκοτούσα σε ήττα με 2-1 με γκολ του Ασλανίδη στο 90΄.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12656
22654
32651
42650
52648

 

Στον β΄ όμιλο της Ανώτερης το σκορ στο ντέρμπι Νεοχωρίου-Ν.Σκοπού διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου με τον Τζιάνη να δίνει προβάδισμα στην Δόξα και τον Σένγια να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις για το τελικό 1-1. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες, ενώ στο 89΄ ο Γεμενετζής είχε δοκάρι για την Δόξα. Μάλιστα σε περίπτωση που η ΑΕΝ κερδίσει το Δημητρίτσι την Κυριακή θα μειώσει στους 4 βαθμούς από την 1η θέση.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12662
22655
32650
42646
52645

 

Στην Β΄ Κατηγορία ακόμη μία εύκολη νίκη για το Καπνόφυτο που κέρδισε με 4-0 το Μοναστηράκι, ακόμη μία απώλεια για τον ΠΟΣ που ισοφαρίστηκε στο 87΄ σε 1-1 από το Λιμνοχώρι, ενώ στον β΄ όμιλο Τούμπα και Πρώτη πήραν άνετα τις νίκες.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12669
22659
32655
42654
52645
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12867
22866
32860
42860
52857

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω…

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 25 / 03 / 2017 ώρα 16.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η  αγωνιστική
ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                           1 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 62΄ Τσιτσάκης   /  30΄ – 50΄  Ντιμιτρόφ Ζ., 64΄Παπαδόπουλος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σεβοσλίδης – Παυλίδου:
ΧΑΡΩΠΟ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ (16.45)                2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 64′ Χάρισμας, 90′ Ασλανίδης / 87′ Τσίκος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάκκος – Σάββας
ΗΡΑΚΛΕΙΑ / ΚΕΣΣΑΝΗ – ΓΟΝΙΜΟ          2 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Πάνου, 70΄ Μεσιούρης Αθ.  /   25΄ Τάτσιος, 87΄ Γεωργιάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Δημητριάδης – Μιχαηλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η  αγωνιστική
ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ              1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 45+΄ Σένγια Ρόλαντ   /  43΄ Τζιάνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης- Ζιγκερίδης – Αναστασιάδης

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η  αγωνιστική
ΠΟΣ 2000 – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ                              1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄(πεν) Θάνος   /   85΄  Καρακόλιος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Ευθυμιάδης – Βουρλιάκης – Πασχαλίδης
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                 4 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Κούρτογλου Δ., 45΄- 50΄- 85΄ Μελαδίνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Φραγκάκης – Δουλακάκης Σ.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η  αγωνιστική
ΤΟΥΜΠΑ – ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ                                 4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  27΄ Σαγιάκου,  29΄ Ρονάλντο , 65΄- 70΄ Μπουτσιούκης   /   19΄ Λυμπούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Γκιόκας – Αρχοντογιάννης Χ.
ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ. – ΠΡΩΤΗ                               0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Πανταζής, 35΄ Κονδυλίδης, 43΄ Τάσσιος Ι.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Παπαποστόλου – Μενέξης


Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 26 / 03 / 2017 ώρα 16.30

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  22η αγωνιστική
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Δαουλτζής – Δουλγέρης – Αναστασιάδης
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Κωτούλας – Μιχαήλίδου
ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΚΑΡΠΕΡΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καμπούρης- Σεβοσλίδης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Καπρινιώτης – Μαλλίδης
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Δημητριάδης – Πούλιος Ι.
ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σάββας – Παυλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ   22η αγωνιστική
ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Καμπαρντίνας – Δουλακάκης Σ.
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Παυλίδης – Παπαδόπουλος Χ.
ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Σολάκης – Βότσης
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Πετσιάνης – Παπαδόπουλος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  21η αγωνιστική
Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ – ΟΡΕΙΝΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Φράγκαλας  Ρ. – Πολυζώης
Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΒΕΡΓΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Σαπαρδάνης – Βογιατζή
ΙΒΗΡΑ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Μανδαλαρίδης – Κρομμύδας
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Κεσούλης – Γκαγκαβούζης
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – SERRES 1800
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Οικονίμου – Βουρλιάκης – Παπαδόπουλος Στ.
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ –  Τάλιου – Πασχαλίδης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  20η αγωνιστική
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντιγιάννης Χ. – Τρανούδης- Φράγκαλας Δ.
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Δόκος – Τρικάζης
ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΒΑΛΤΕΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Κιοσσές Ι. – Αλεξίου
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Καραμανίδης – Τσίκου

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η αγωνιστική
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΟΙΝΟΥΣΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στεργάκης – Καβακλιώτης – Κιοσσές Κ.
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κευωνάς – Μενέξης- Αναγνωστίδης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ζιγκερίδης – Γάδος – Μαργαριτόπουλος
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  22η αγωνιστική ΩΡΑ 12.00
ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαββάτης – Μπαντή – Καραμανίδης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr