Ισοπαλία που δε «Χ»άλασε κανέναν στα Χανιά & «καλό καλοκαίρι» από Πανσερραϊκό

Ισοπαλία που δε "Χ"άλασε κανέναν στα Χανιά & "καλό καλοκαίρι" από Πανσερραϊκό

Με μία ισοπαλία που δεν χάλασε κανέναν από τους δύο αντιπάλους ολοκλήρωσε ο Πανσερραϊκός τις υποχρεώσεις του για το φετινό πρωτάθλημα της Football League, καθώς στην τελευταία αγωνιστική θα πάρει τρεις ξεκούραστους βαθμούς από την Καλλονή και δεν θα χρειαστεί να ταξιδέψει στην Λέσβο. Ο Κισσαμικός έκανε το καθήκον του, πήρε τον βαθμό που χρειαζόταν για να κλειδώσει και μαθηματικά την παραμονή του και οι «κόκκινοι» που ταξίδεψαν με ελλείψεις και μόλις 16 παίκτες στα Χανιά είπαν αντίο με έναν ακόμη βαθμό με τον Παναγιώτη Διλμπέρη να δίνει χρόνο συμμετοχής στους νεαρούς από ένα σημείο και έπειτα.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ήταν καλύτεροι, ωστόσο ο Πανσερραϊκός κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 11΄ με την πρώτη του ευκαιρία από τον Γιώργο Κάκκο, αλλά το γκολ δεν ήταν αρκετό για να έρθει η νίκη. Ο Κισσαμικός πίεσε, είχε στο 33΄ δοκάρι με τον Στογιάνοφ, έχασε αρκετές ευκαιρίες, ισοφάρισε με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Μίλιτς, πετυχαίνοντας το γκολ που βάση στατιστικών και εικόνας δικαιούταν, ωστόσο το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε παρά τις καλές στιγμές που δημιουργήθηκαν μπροστά από τις δύο εστίες.

Οι φάσεις του αγώνα
2’ Σέντρα-σουτ του Στογιάνοφ η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
11’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Παναγιωτίδη, σουτ του Κάκκο και 0-1.
20’ Πάσα του Τσερκέζου σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.
23’ Φάουλ του Μαρτίνεθ κεφαλιά του Μίλιτς άουτ.
27’ Σέντρα του Κουρέλλα κεφαλιά του Μίλιτς άουτ.
33’ Φάση διαρκείας και διπλή ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Κόρνερ του Μαρτίνεθ, ο Στογιάνοφ στοπάρει εξαιρετικά την μπάλα και με σουτ τη στέλνει στο δοκάρι, στην επαναφορά διώχνει ο Τσελεπίδης και ο Ρίστιτς με γροθιά βρίσκει την μπάλα πριν καταλήξει κόρνερ, αυτή φτάνει στον Στογιάνοφ, που σουτάρει από κοντά αλλά ο Ρίστιτς αποκρούει.
35’ Σουτ του Μάντζη με γροθιές αποκρούει ο Ρίστιτς.
44’ Ωραία προσπάθεια και σουτ του Σελινιωτάκη η μπάλα κοντράρει σε αμυνόμενους και φεύγει λίγο έξω από την εστία.
46’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κουρέλλα ο Μίλιτς με πλασέ από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
54’ Πάσα του Μαρτίνεθ, σουτ του Τσερκέζου μπλοκάρει ο Ρίστιτς.
75’ Κόρνερ του Κάκκο, ο Γιαλούσης προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά και ο Λαζαρίδης μπλόκαρε στη γραμμή
87’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Κισσαμικό. Τιάγκο και Στογιάνοφ άλλαξαν ωραία δύο φορές την μπάλα αλλά ο τελευταίος από κοντά σούταρε δυνατά κι έστειλε την μπάλα πάνω από την εστία.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ(Σ.Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Γιαλούσης, Κουρέλλας, Σελινιωτάκης, Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ(75΄ Γκούμας), Μίλιτς(85΄ Βλάχος), Μάντζης(80΄ Νικόλτσης), Στογιάνοφ

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Διλμπέρης): Ρίστιτς, Ντοράγκι(59΄ Ταχματζίδης), Στέβιτς, Τσελεπίδης(46΄ Γιαξής), Παπατζίκος, Φουσού, Παναγιωτίδης, Σιάκκας(68΄ Κτιστόπουλος), Τσιμίκας, Κάκκο, Γκούρτσας

Στον πάγκο: Κασίμης, Τάντιτς

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Μουρτζάκης(Ηρακλείου)

ΒΟΗΘΟΙ: Τρουλινός, Γαρεφαλάκης(Ηρακλείου)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ντοράγκι

ΚΟΚΚΙΝΕΣ:

live…live…live…

-Τέλος στο ματς… 1-1… ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!

-Ο Κισσαμικός είναι καλύτερος και στο δεύτερο ημίχρονο και ψάχνει το γκολ της ανατροπής έχοντας αρκετές καλές ευκαιρίες.

-46΄ ΓΚΟΛ! 1-1! Ισοφαρίζει με το… καλησπέρα ο Κισσαμικός. Ο Μίλιτς είναι ο σκόρερ. Σέντρα του Μάντζη και ο Σέρβος με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

-Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος…

-Τέλος ημιχρόνου…

-33΄ ΔΟΚΑΡΙ! Ο Στογιάνοφ για τον Κισσαμικό είδε την μπάλα να σταματάει στην εστία του Ρίστιτς.

-12΄ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ! 0-1! Ο Κάκκο είναι αυτός που σκοράρει για ακόμη ένα ματς και δίνει προβάδισμα στον Πανσερραϊκό. O Παναγιωτίδης βρήκε ωραίο τον Κάκκο, αυτός σούταρε μέσα από την περιοχή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Λαζαρίδη.

-Aναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο ματς…

-Σέντρα στο ματς…

-Καλησπέρα! Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του τελευταίου φετινού αγώνα του Πανσερραϊκού στα Χανιά κόντρα στον Κισσαμικό.