Θέλει πρωτάθλημα το Σκούταρι που πήρε διπλό στην Καρπερή-Νίκη για Σιδηρόκαστρο

Θέλει πρωτάθλημα το Σκούταρι που πήρε διπλό στην Καρπερή-Νίκη για Σιδηρόκαστρο

Επιτέλους σέντρα για τα play off και τα play out της Επίλεκτης Κατηγορίας, με την Ελπίδα Σκουτάρεως να «φωνάζει» πως θέλει και το πρωτάθλημα, καθώς στην πρεμιέρα και λίγες ημέρες πριν τον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, κέρδισε με 2-0 μέσα στην πρωτοπόρο της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος Καρπερή και την έπιασε στην 1η θέση. Πρωταγωνιστής ο Αντωνογλούδης που με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα έφερε τη νίκη για την ομάδα του.

 

Σπουδαίο διπλό και για το Σιδηρόκαστρο που έδειξε πως θέλει πρωταγωνιστικό ρόλο, καθώς επικράτησε με 1-0 στον Λιθότοπο με γκολ του Αϊβατζίδη στο 16΄, ενώ στην μάχη των ομάδων που ξεκίνησαν χωρίς βαθμό την διαδικασία ο Χείμαρρος με δύο γκολ του Λεκάκη κέρδισε με 2-1 τον Δραβήσκο.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
1417
2414
3414
449
543
640

 

Στα play out η Αναγέννηση κέρδισε με 2-0 στο Ν.Σούλι με σκόρερ τους Χουρουζίδη και Αμανατίδη, ενώ με νίκη ξεκίνησε και το Χρυσό που κέρδισε με 2-0 στο Δασοχώρι. Τέλος ο Λευκώνας κέρδισε με 4-1 τη Ν.Ζίχνη που τελικά κατέβασε την ομάδα της στους αγώνες.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
1517
2516
3511
459
558
653

 

Στην Ανώτερη Κατηγορία η FC Serres έκλεισε εντυπωσιακά τις υποχρεώσεις της κερδίζοντας με 6-2 στο Δημητρίτσι με τον Σιψή να πετυχαίνει χατ-τρικ και να παίρνει την 1η θέση του πίνακα των σκόρερ.

Στην Β΄ Κατηγορία θα αγωνίζεται η Αναγέννηση Ν.Πετριτσίου που ηττήθηκε με 2-1 στο μπαράζ παραμονής από το Άγιο Πνεύμα. Στον αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.Σ η Αναγέννηση προηγήθηκε με τον Δήμου, αλλά οι Αρβανίτης και Κουσίδης έκαναν την ανατροπή χαρίζοντας στην ομάδα τους την παραμονή.

 

Στην Β΄ Κατηγορία η Κάτω Καμήλα έκανε την φιέστα της κερδίζοντας με 2-0 την Βυρώνεια, ενώ η μάχη για την 2η θέση θα συνεχιστεί  έως την επόμενη και τελευταία αγωνιστική όπου το  Παλαιόκαστρο υποδέχεται το Καπνόφυτο  και ΠΟΣ συνέχισαν με νίκες. Στον β΄ όμιλο το Ροδολίβος κέρδισε τον Εμμ.Παππά 1-3 και εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο του στην Ανώτερη Κατηγορία.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12669
22659
32655
42654
52645
ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.
12867
22866
32860
42860
52857

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω…

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ                                 2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ – 42΄  Λεκάκης   /   80΄ Φιλιππίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάββας – Πούλιος Ι.
ΚΑΡΠΕΡΗ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ                                          0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 89΄ – 97΄ Αντωνογλούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Κωτούλας – Δημητριάδης
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                         0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Αιβατζίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Μαλλίδης – Δουλγέρης

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ PLAY OUT αγωνιστική
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                                   4 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Στογιαντζίκης, 43΄ Μουσικάκης, 72΄ Θεοδωρίδης , 88΄ Αλεκτορίδης  /   35΄ (πεν)  Μαλετσκάνοφ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σάκκος – Αρχοντογιάννης Γ.
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ                                  0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 45΄- 55΄ Αμανατίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Καμπούρης – Αναστασιάδης
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                             0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Χουρουζίδης, 90΄ Αμανατίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Γκιόκας – Σεβοσλίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 26η αγωνιστική
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                            2 – 6 **
ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Τέζας , 27΄ Βαδικόλιας    /    8΄- 11΄- 14΄ Σιψής, 24΄ Χούμκοζλης Στεφ., 40΄ Αραμπατζής, 55΄Καδής
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Αλεξίου – Κιοσσές Κ.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  25η – 26η θέση
( Γηπ. ΕΠΣΣ) ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ     2 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ Αρβανίτης Θ., 50΄ Κουσίδης  /  30΄ Δήμου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Τούτκας – Παπαδόπουλος Χ.

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ                      1 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 54΄ Κυριακίδης  /   70΄ Βασιλείου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Φράγκαλας Δ. – Πασχαλίδης
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ                                  3 – 1 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 25΄- 48΄ Κούρτογλου, 80΄ 3 – 1  /   40΄ Γουναρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Παγωνάς – Οικονόμου
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ                         2 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Ηλιόπουλος Στ., 85΄ Γαληδώρας Ι,
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Τσίκου – Τάλιου
(Γηπ. Βαλτοτοπίου) ΠΟΣ 2000 – ΒΑΛΤΕΡΟ      2 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ:  36΄ Παπαδόπουλος, 88΄(πεν) Φάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Πετσιάνης – Γκαγκαβούζης
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ                     5 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 3΄- 32΄  Δεληγιαννίδης, 10΄- 57΄ Αγαπίδης , 64΄ Ηλιάδης    /  14΄  Ακριτίδης Κ, 69΄ (πεν)  Πατραλέξης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Φραγκάκης – Μαργαριτόπουλος
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ                     12 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ – 60΄ Τουρνάς Χρ., 27΄ Χαριζανάκης, 30΄- 38΄ Πάντσιος, 32΄ – 40΄ Βέλλιος, 44΄ – 72΄ Μπακάλης Μαρ., 68΄ Μεσιούρης Σταυρ., 79΄ Μάττας, 88΄ Μπακάλης Γ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Μενέξης – Παπαδόπουλος Δ.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  28η αγωνιστική
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ                                    3 – 0 α.α. **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Στεργάκης – Καμπαρντίνας
ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                          1 – 3 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Παπαλάς Αλ.  /   34΄ Κεραμυδάς, 65΄ Σύρπας,  72΄ Αντρίκος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Αναγνωστίδης – Δόκος

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 13 / 5 / 2017  ώρα  17.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 26η αγωνιστική
ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – SERRES 1800                                       4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 35΄- 54΄ Σένια Ρολαντ, 44΄  Μακρής, 80΄ Πανομάτης    /   49΄ Αλεξούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Πολυζώης – Παυλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  3η – 4η  θέση
( Γηπ. Χρυσού) ΨΩΜΟΤΟΠΙ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ           0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 52΄ Μάγγος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Δουλγέρης – Πούλιος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ  ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  7η – 8η  θέση
( Γηπ. Προβατά) ΙΒΗΡΑ – ΧΑΡΩΠΟ                              2 – 1  Παράταση
ΣΚΟΡΕΡ: 107΄ Γκούτας,  118΄  Καλλιμάνης  /   110΄ Μελαδίνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Ζιγκερίδης – Αναστασιάδης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  28η αγωνιστική
ΠΡΩΤΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.                                              3 – 0 α.α. **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς  – Βογιατζή – Παπαδόπουλος Ε.
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                                           3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Θεοχάρης, 62΄(αυτ), 90΄΄  Καρυπίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Σώμης – Βασάκης
ΤΟΥΜΠΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.                                            4 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Παπαδόπουλος Γ., 55΄ Μιγγιάννης, 70΄ Ρονάλντο, 81΄ Στεφάνογλου   /  73΄ Τσομπανίδης,  77΄ Κεραμάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας – Ρ. – Καμπούρης – Κεσούλης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                                            2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Χατζηιορδανίδης Π. , 70΄ Τσιατσιάρης     /  55΄ (πεν) Χατζηθεοφάνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάββας – Σαββάτης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr