Η πρεμιέρα των Σερραϊκών ομάδων στην Γ΄ Εθνική – 1/10 η σέντρα…

Η πρεμιέρα των Σερραϊκών ομάδων στην Γ΄ Εθνική - 1/10 η σέντρα...

Στα γραφεία της ΕΠΟ πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας η κλήρωση για το φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής που θα αρχίσει την Κυριακή 1 Οκτωβρίου με δύο παιχνίδια εντός Σερρών και ένα εκτός για τους τρεις εκπροσώπους μας στον 1ο όμιλο. Το ευχάριστο είναι ότι τελικά ο Ηρακλής προτιμήθηκε να τοποθετηθεί κανονικά στον 2ο όμιλο, καθώς κρίθηκε πως επειδή είναι πολύ πιθανό να μην κατέβει δεν θα έπρεπε να διαταραχθούν οι ισορροπίες.

Συγκεκριμένα πάντως η κληρωτίδα έστειλε στην πρεμιέρα τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στη νεοφώτιστη Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου, πρωταθλήτρια Ε.Π.Σ.Θράκης και στέλνει στις Σέρρες τον πρωταθλητή της Ε.Π.Σ.Δράμας Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου για να αντιμετωπίσει την Ελπίδα Σκουτάρεως(είχαν παίξει φιλικό στην Δράμα 1-1) και τον πρωταθλητή της Ε.Π.Σ.Καβάλας Αετό Ορφανού στην Ηράκλεια για να αντιμετωπίσει τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής.

Το πρώτο Σερραϊκό ντέρμπι είναι την 3η αγωνιστική με την Ελπίδα Σκουτάρεως να φιλοξενεί τον Απόλλωνα Παραλιμνίου και αναλυτικά τα υπόλοιπα παιχνίδια μεταξύ τους:

7η αγωνιστική: Απόλλων Παραλιμνίου-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

10η αγωνιστική: Ελπίς Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

14η αγωνιστική: Απόλλων Παραλιμνίου-Ελπίς Σκουτάρεως

18η αγωνιστική: Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Απόλλων Παραλιμνίου

21η αγωνιστική: Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Ελπίς Σκουτάρεως

 

Αναλυτικά η πρεμιέρα του πρωταθλήματος:

ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Απόλλων Παραλιμνίου

ΑΟ Καβάλα – Άρης Αβάτου  

Ορφέας Ξάνθης – Δόξα Προσκυνητών

Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού

Ελπίς Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

 

Όλο το πρόγραμμα του 1ου ομίλου…

1η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου  – Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Αετός Ορφανού
Καβάλα  – Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης  – Δόξα Προσκηνυτών
Ελπίδα Σκουτάρεως  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
2η αγωνιστική
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Νέστος Χρυσούπολης  – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
Απόλλων Παραλιμνίου  – Καβάλα
Αετός Ορφανού  – Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου  – Ελπίδα Σκουτάρεως
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  – Δόξα Προσκηνυτών
3η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου  – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
Καβάλα  – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
Ορφέας Ξάνθης  – Νέστος Χρυσούπολης
Ελπίδα Σκουτάρεως  – Απόλλων Παραλιμνίου
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  – Αετός Ορφανού
Δόξα Προσκηνυτών  – Άρης Αβάτου
4η αγωνιστική
Καβάλα  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Ορφέας Ξάνθης
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – Ελπίδα Σκουτάρεως
Νέστος Χρυσούπολης  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Απόλλων Παραλιμνίου  – Δόξα Προσκηνυτών
Άρης Αβάτου  – Αετός Ορφανού
5η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου  – Ορφέας Ξάνθης
Ελπίδα Σκουτάρεως  – Καβάλα
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
Δόξα Προσκηνυτών  – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
Άρης Αβάτου  – Νέστος Χρυσούπολης
Αετός Ορφανού  – Απόλλων Παραλιμνίου
6η αγωνιστική
Ελπίδα Σκουτάρεως  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Ορφέας Ξάνθης  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Καβάλα  – Δόξα Προσκηνυτών
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Άρης Αβάτου
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – Αετός Ορφανού
Νέστος Χρυσούπολης  – Απόλλων Παραλιμνίου
7η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Δόξα Προσκηνυτών  – Ελπίδα Σκουτάρεως
Άρης Αβάτου  – Ορφέας Ξάνθης
Αετός Ορφανού  – Καβάλα
Απόλλων Παραλιμνίου  – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
Νέστος Χρυσούπολης  – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
8η αγωνιστική
Δόξα Προσκηνυτών  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  – Άρης Αβάτου
Ελπίδα Σκουτάρεως  – Αετός Ορφανού
Ορφέας Ξάνθης  – Απόλλων Παραλιμνίου
Καβάλα  – Νέστος Χρυσούπολης
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
9η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου  – Άρης Αβάτου
Αετός Ορφανού  – Δόξα Προσκηνυτών
Απόλλων Παραλιμνίου  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Νέστος Χρυσούπολης  – Ελπίδα Σκουτάρεως
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – Ορφέας Ξάνθης
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Καβάλα
10η αγωνιστική
Αετός Ορφανού  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Άρης Αβάτου  – Απόλλων Παραλιμνίου
Δόξα Προσκηνυτών  – Νέστος Χρυσούπολης
Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου  – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου
Ελπίδα Σκουτάρεως  – Μ. Αλέξανδρος Καρπερής
Ορφέας Ξάνθης  – Καβάλα
11η αγωνιστική
Απόλλων Παραλιμνίου  – ΑΕ Διδυμοτείχου
Νέστος Χρυσούπολης  – Αετός Ορφανού
Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  – Άρης Αβάτου
Μ. Αλέξανδρος Καρπερής  – Δόξα Προσκηνυτών
Καβάλα  – Μ. Αλέξανδρος Ξηροποτάμου
Ορφέας Ξάνθης  – Ελπίδα Σκουτάρεως
Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr