Ε.Π.Σ.Σ: Νίκη Χρυσού στον Λευκώνα, «Χ» στο Χείμαρρος-Λιθότοπος & διπλό η Ροδόπολη

Ε.Π.Σ.Σ: Νίκη Χρυσού στον Λευκώνα, "Χ" στο Χείμαρρος-Λιθότοπος & διπλό η Ροδόπολη

Ισόπαλο χωρίς γκολ έληξε το τοπικό ντέρμπι Χειμάρρου-Λιθοτόπου, με την Δόξα να αφήνει δύο βαθμούς και να δίνει την ευκαιρία στο Σκούταρι, σε περίπτωση που κερδίσει την Αναγέννηση να πιάσει την 2η θέση.

 

Μία σημαντική νίκη στην προσπάθεια της να ανέβει στην βαθμολογία πήρε και η ΑΕ Χρυσού που επικράτησε με 4-2 στον Λευκώνα έχοντας πρωταγωνιστή τον Άγγο που πέτυχε χατ-τρικ… και έδειξε ότι είναι σαν το παλιό καλό κρασί.

 

Στην Ανώτερη η Ροδόπολη πήρε σπουδαία νίκη με 2-0 μέσα στο Γόνιμο και περιμένει γκέλα του Ψωμοτοπίου στην Σκοτούσα, ενώ επεισοδιακό ήταν το ματς στην Ηράκλεια με τους γηπεδούχους να κερδίζουν τελικά με 3-2 χάρη σε γκολ του Γκόρα στις καθυστερήσεις και αφού υπήρξε προηγουμένως 28λεπτη διακοπή με αφορμή το πέναλτι που υπέδειξε ο κ.Μπάτσιος υπέρ του Μέγα και έφερε την έκρηξη των φιλοξενουμένων. Μάλιστα ο διαιτητής χρειάστηκε να κλειστεί στα αποδυτήρια και να περιμένει την επέμβαση της Αστυνομικής δύναμης για να συνεχιστεί ο αγώνας.

 

Στον β΄ όμιλο το Βαλτοτόπι γκέλαρε για ακόμη μία αγωνιστική, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλο με 1-1 στην Τριανταφυλλιά, ενώ ισόπαλη έληξε και η αναμέτρηση Serres 1800-Ορεινή με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 στις καθυστερήσεις με γκολ του Αρβανιτίδη.

ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ, ΕΝΩ ΕΧΟΥΝ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ(Επίλεκτη, Ανώτερη, Β΄ Κατηγορία)

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω.

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 18 / 02 / 2017  ώρα  15.30
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 18η αγωνιστική
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                             0 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Παπαδόπουλος Π. – Μαλλίδης
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – Α. Ε. ΧΡΥΣΟΥ                             2 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 8΄ Μπαλτζής , 60΄ Στογιαντζίκης   /   45΄ Γρατζάκης, 58΄ – 70΄- 85΄(πεν) Αγγος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Ζιγκερίδης – Σώμης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική
ΚΕΣΣΑΝΗ / ΗΡΑΚΛΕΙΑ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ           3 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 26΄ – 78΄(πεν) Πάνου Στ., 90΄+ Γκόρας     /   73΄(πεν) – 82΄   Κουβελόγλου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Φραγκάκης – Παπαδόπουλος Ι.
ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΧΑΡΩΠΟ                              2 – 4 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 72΄ Νέτσερ  , 78΄ Αλεξίου     /     15΄  Ζαφειρίδης Δ., 44΄ Ασλανίδης, 45΄ – 54΄  Γέρμανλης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Μπομπόγιας – Μιχαηλίδου
ΓΟΝΙΜΟ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                                    0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 56΄ Ζέζιος , 88΄ Δημητριάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης  – Κρυωνάς – Βότσης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική
SERRES 1800 – ΟΡΕΙΝΗ                                2 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Γκοντινόπουλος , 90+  Αρβανιτίδης /  25΄ Δερβίσης, 85΄ Γιάλιος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Τσαουσίδης – Καπρινιώτης
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΙΒΗΡΑ                                   0 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 57΄ – 60΄ Ηλιάδης Β.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Σεβοσλίδης – Παυλίδου
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ               1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 60΄  Παπαδόπουλος     /   58΄ Μάνιμος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής- Γαβριήλ – Κωνσταντινίδης

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η αγωνιστική
ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                 0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Σεφέρογλου Ραφ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Πούλιος Ι. – Σάκκος
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ                                7 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄- 69΄ Κοτζάογλου, 28΄ Μπαχαρίδης, 34΄ Καρυπίδης, 73΄- 77΄ Γουναρίδης, 82΄ Χολάνης   /  86΄ Βασιλείου
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Αρχοντογιάννης Γ. – Κύρβεης
ΒΑΛΤΕΡΟ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                       1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ:  88΄ Νταλθανασάρας   /   5΄ Μπόμπο
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Βασάκης – Μενέξης

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΤΟΥΜΠΑ                               4 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 26΄ – 55΄ Κεραμυδάς, 59΄ Χατζηδάφνης, 89΄ Χατζηθεοδωρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Ηλιάδης – Σαββάτης
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ                                  1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 53΄ Ατσαλος    /  43΄ Παράσχος, 85΄ Τσουβαλτζής
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Τούτκας – Πασχαλίδης
ΠΡΩΤΗ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ                           3 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Κεχαγιάς . 62΄ Μπουμπέκης, 87΄ Τάτσιος    /  37΄ Τσιότρας,  55΄ (πεν)  Καρασαββίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαπάρας Δουλγέρης – Παπαδόπουλος Δ.


Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 19 / 02 / 2017  ώρα  15.30
ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  18η αγωνιστική
ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:Πετρίδης – Κρυωνάς – Δημητριάδης
ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Σάββας – Δουλγέρης
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Αρχοντογιάννης Γ. – Βότσης
ΚΑΡΠΕΡΗ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Αναστασιάδης – Πούλιος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Παπαδόπουλος Δ. – Καρασάββας
ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσαπάρας – Γκιόκας – Καπρινιώτης
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Παπαποστόλου – Μαγής
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Κωτούλας – Σαπαρδάνης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η  αγωνιστική
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Κύρβεης – Μιχαηλίδου
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΙΒΗΡΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Π, – Οικονόμου – Σολάκης
ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Μανδαλαρίδης – Σεβοσλίδης
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ.
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Μενέξης – Στεργάκης

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  17η  αγωνιστική
ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Παυλίδης – Βουρλιάκης
ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Τσούλκας – Καραμανίδης
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΠΟΣ 2000
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Τρικάζης – Κιοσσές

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκάκης – Δουλακάκης Σ. – Καβακλιώτης
ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Βασάκης – Κωνσταντινίδης – Μυσιρλής

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  18η αγωνιστική  ΩΡΑ 12.00
ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαββάτης – Ηλιάδης – Γκαγκαβούζης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr