Ε.Π.Σ.Σ: Εντυπωσιακός Μπογιατζής για το 3×3 της ΑΕΧ, ολική ανατροπή από Ν.Σούλι!

Ε.Π.Σ.Σ: Εντυπωσιακός Μπογιατζής για το 3x3 της ΑΕΧ, ολική ανατροπή από Ν.Σούλι!

Mπορεί τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ.Σ να είναι ακόμη στα πρώτα τους βήματα, ωστόσο όπως φάνηκε και την Κυριακή υπάρχουν ήδη ομάδες που δείχνουν πως βάζουν τις βάσεις για να πετύχουν κάτι καλό την φετινή χρονιά, σε ακόμη μία γεμάτη αγωνιστική ημέρα.

Στην Επίλεκτη Κατηγορία η Α.Ε Χρυσού με τον Κυριάκο Μπογιατζή να αποτελεί το «όπλο» του Αχιλλέα Αγγελόπουλου κέρδισε με 5-0 μέσα στη Νιγρίτα, μία αξιόλογη ομάδα όπως η ΑΕΝ. Μάλιστα ο έμπειρος ποδοσφαιριστής πέτυχε τέσσερα γκολ, έφτασε τα 6 συνολικά και συνέβαλε τα μέγιστα για το 3×3 της ομάδας του, για την οποία βρήκε δίχτυα και ο Λαπούσι. Μάλιστα η ΑΕΧ ακόμη δεν έχει δεχθεί γκολ! Εντυπωσιακά συνεχίζει και η νεοφώτιστη αλλά φιλόδοξη Δόξα Ν.Σκοπού που κέρδισε με 3-0 τη νεανική Π.Σ Σέρρες με τον Βεζυρόπουλο να πετυχαίνει δύο γκολ και να οδηγεί την ομάδα του στο τρίποντο, για να έρθει το τελικό σκορ από τον Κουταντώνη.  Εύκολη νίκη, η δεύτερη του και για το Σιδηρόκαστρο που κέρδισε με 4-0 τον Χείμαρρο, με τον Μαλετσκάνοφ να πετυχαίνει δύο γκολ, ενώ σκόραραν και οι Παρούκας-Καρυπίδης(πέναλτι).

*φωτογραφίες από το ματς στο Ν.Σκοπό…

Συναρπαστικό ματς και στο Ν.Σούλι, εκεί όπου οι γηπεδούχοι με ολική ανατροπή κέρδισαν με 3-2 την Ροδόπολη, που είχε προηγηθεί με 2-0 στο 20λεπτο και πίστεψε πως ήρθε η ώρα για τους πρώτους βαθμούς. Οι Καρυοφύλλης και Σάββας είχαν όμως διαφορετική γνώμη φέρνοντας το ματς στα ίσια και ο all time classic Χρήστος Λεωνίδας πέτυχε το νικητήριο γκολ λίγο πριν το φινάλε. Τέλος τον πρώτο τους βαθμό πήραν Αναγέννηση και Ψωμοτόπι, σκοράροντας από την βούλα του πέναλτι για το τελικό 1-1.

1271

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον α΄ όμιλο οι πρωτοπόροι συνεχίζουν με το απόλυτο, καθώς μετά την Σκοτούσα, Κερκίνη και Μεγαλοχώρι έκαναν επίσης το 3×3. O Διαγόρας κέρδισε με 4-0 το Δασοχώρι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλεξιάδη που πέτυχε όλα τα γκολ και ο Κεραυνός νίκησε με 1-0 το Χαρωπό με το γκολ του Παππά. Νίκη και για τον Θρακικό κόντρα στην Τριανταφυλλιά με 3-1, με Μπαμπάκο, Παπαδόπουλο και Δημητρανόπουλο. Τέλος απώλεια βαθμών είχαν τα Άνω Πορόϊα, καθώς ισοφαρίστηκαν σε 2-2 στις καθυστερήσεις από το Καπνόφυτο.

Στον β΄ όμιλο η Ορεινή που συνεχίζει εντυπωσιακά κέρδισε εύκολα με 4-0 τον ΠΟΣ 2000, ενώ η Μεσολακκιά πήρε την πρώτη της νίκη, καθώς με χατ-τρικ του Γκούρτσα κέρδισε με 3-1 το Άγιο Πνεύμα. Εντυπωσιακή ήταν η πρώτη νίκη της Κορμίστας μετά τις δύο ήττες και τα 0-9 τέρματα, καθώς συνέτριψε με 5-1 τον ΑΟΝ, κάνοντας εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο και με τον Γκούτσε να πετυχαίνει δύο γκολ. Πρώτη απώλεια βαθμών και για το Νεοχώρι που έμεινε στο 1-1 στους Επταμύλους, ενώ είχε προηγηθεί με τον Βόγκλι.