Εύκολη επικράτηση για τον Πανσερραϊκός B.C κόντρα στην Ηράκλεια

Χωρίς να παίξει πολύ καλό μπάσκετ ο Πανσερραϊκός πήρε μια εύκολη νίκη me 73-54 κόντρα στην Ηράκλεια, η οποία δεν είχε στην διάθεση της τον πρώτο της σκόρερ, Κούτλη και τους Μιντσώκη,Κουρέα κατεβαίνοντας με 8 παίδες ! Οι φιλοξενούμενοι έκαναν καλή προσπάθεια, αλλά οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και έβαλαν τις βάσεις για την νίκη από το πρώτο δεκάλεπτο (24-7).

Ο Φ.Κοκολιός μοίρασε και αυτός τον χρόνο συμμετοχής και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 39-23. Στην 3η περίοδο οι γηπεδούχοι ξέφυγαν ακόμη περισσότερο (63-37) με το τελευταίο δεκάλεπτο να είναι διαδικαστικού χαρακτήρα και να βρίσκει τον Πανσερραϊκό νικητή και την Ηράκλεια «κερδισμένη» από το γεγονός πως οι παίδες αρπάζουν τις ευκαιρίες, που τους δίνονται.

Τέλος, αξίζει να σημειωθεί πως αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά από πολλούς μήνες ο Χατζηανδρέου από πλευράς Πανσερραϊκού.

Διαιτητές: Γιαννούλης – Νέδογλου Ζ.

Δεκάλεπτα: 24-7, 39-23 (ημ.), 63-37, 73-54