ΕΠΣΣ: Τρένο ο Λιθότοπος δεν έχει σταματημό 4χ4 . Όλα τα τελικά 8/10

ΕΠΣΣ: Τρένο ο Λιθότοπος δεν έχει σταματημό 4χ4 . Όλα τα τελικά 8/10

Διεξήχθησαν σήμερα Σάββατο οι αγώνες της 4ης αγωνιστικής στο τοπικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Αναλυτικά στα σημερινά παιχνίδια είχαμε.

ΕΠΙΛΕΚΤΗ

Τρένο που δεν έχει σταματημό η Δόξα Λιθοτόπου, με κεκτημένη ταχύτητα από πέρσι συνεχίζει το τρελό σερί του πετυχαίνοντας την 4η του νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικής παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς. Νίκησε εκτός έδρας την  Ασπίδα Δραβήσκου με 1 – 2. Τα γκολ του Λιθοτόπου πέτυχαν οι Ζιγκερίδης Γ. και Παπαδόπουλος Ν., ενώ των ηττημένων ο Ντίνας.

Νίκες μόνο εκτός έδρας για την Αναγέννηση μέχρι στιγμής φέτος, την δεύτερη νίκη την πέτυχε μέσα στο Χρυσό με 1 – 2. Τα γκολ των Νικητών πέτυχαν οι Ιβο και Ιβάνοφ και του Χρυσού ο Κλάϊντι Λαπούσι.

Την Τρίτη συνεχόμενη νίκη σημείωσε ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στο γήπεδό του  με γκολ του Λεωνίδα επικράτησε με 1-0 της Νέας Ζίχνης.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο Πανσουλιάκος επικρατώντας με 1-2 του Λευκώνα. Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Αργυρίου, Φιλέντας και Μπελίτος.

Νίκη και για τον Ηρακλή Χειμάρρου με 2-0 επί του Δασοχωρίου με γκολ των Λεκάκη και Μανδέλα.     

 ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Δύσκολη εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Προβατά πέτυχε το Γόνιμο στα τελευταία λεπτά, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας. Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Κωνσταντινίδης, Σιμεόνοφ και Τσάτσος.

Αν και το Νέο Πετρίτσι προηγήθηκε με τον Ελευθεριάδη, η ομάδα του Αγκίστρου με τέρματα (2) του Ανθιμου Γεωργιάδη, Γκουγκούσεφ και Στοϊμένοφ έκανε την ανατροπή και πήρε το παιχνίδι με 1-4.   

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ο Αστέρας Νεοχωρίου κερδίζοντας με 2-0 τα Ιβηρα έκανε το 4 στα 4 και οδηγεί την κούρσα του Β ομίλου. Τα 2 γκολ πέτυχε ο Σάνγια Ρολαντ.

Η Ορεινή πέρασε σαν σίφουνας μέσα από το Δημητρίτσι με το επιβλητικό 0-4. Τα γκολ πέτυχαν (3) Γιάλιος Στ και ο Ταπάσκας Ηλ.

Με τέρμα του Παπαθεοδώρου το Βαλτοτόπι κέρδισε την Serres 1800  με 0-1 εκτός έδρας.

 

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Στον Α όμιλο : Νίκη με 5-2 επι της Βυρώνειας σημείωσε το Παλαιόκαστρο, επίσης το Καπνόφυτο επικράτησε της Νέας Τυρολόης με 2-1, ενώ στο 0-0 κόλλησαν ο ΠΟΣ 2000 και το Ποντισμένο.

 

Στον Β όμιλο : Τα όργανα άρχισαν πολύ νωρίς φέτος αφού η Θύελλα Σερρών δεν πήγε να αγωνισθεί στο Ροδολίβος που πήρε ξεκούραστα το παιχνίδι με 3-0. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Λέοντες Σερρών και Νικόκλεια έμειναν στο 0-0 

 

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω.

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο  08/ 10 / 2016         ώρα  16.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   4η  αγωνιστική

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ           1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 49΄ Κλαϊντι  Λαπούσι   /   2΄  ……… Ιβο , 22΄  Ιβάνοφ Ερικ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σκουλάς – Τούτκας – Πούλιος Ι  

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ              1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄  Ντίνας    /    14΄  Ζιγκερίδης Γ., 70΄ Παπαδόπουλος Ν.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Αναστασιάδης – Παπαδόπουλος Χ.

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                  1 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Μπελίτος  /   55΄ Αργυρίου, 85΄  Φιλέντας 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Αρχοντογιάννης Γ. – Σώμης

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ                 2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 19΄ Λεκάκης, 52΄ Μανδέλας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Κωτούλας – Ευθυμιάδης

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ        1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 17΄  Λεωνίδας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ:  Δαουλτζής – Δουλγέρης – Ζιγκερίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική 

ΓΟΝΙΜΟ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ                      2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Κωνσταντινίδης, 87΄ Σιμεόνοφ   /  83΄ Τσάτσος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Π. – Μπίμπη – Παπαδόπουλος Ι.

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ              1 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Ελευθεριάδης    /    35΄ – 56΄  Γεωργιάδης Ανθ., 45+  Γκουγκούσεφ,  88΄ Στοϊμένοφ

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Δημητριάδης – Χουρίδης

 ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – ΟΡΕΙΝΗ                     0 – 4 **

ΣΚΟΡΕΡ: 27΄ – 37΄ – 42΄ Γιάλιος Στεφ, 80΄  Ταπάσκος Ηλ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Βότσης – Βασάκης

SERRES 1800 – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ            0 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 43΄ Παπαθεοδώρου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Παυλίδου – Δουλακάκης Ν.

ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – ΙΒΗΡΑ                     2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄- 12΄ Σένγια Ρόλαντ 

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Μανδαλαρίδης – Κεφαλάς

 Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ         5 – 2 **

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ – 60΄ – 68΄ – 76΄ –  88΄  Κιουτσιούκης Κ.     /    37΄ Τομπουλίδης, 80΄ Μουρατίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος-  Καπρινιώτης – Καβακλιώτης

ΠΟΣ 2000 – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ                0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πατσιατζής – Γκιόκας – Σάκκος

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ       2 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Παπάζογλου, 40΄ Σεφέρογλου Στ.   /   45΄  Αμανατίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αρχοντογιάννης Χ. – Παπαδόπουλος Δ. – Τσούλκας

 Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡ.           3 – 0 α.α. **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Μενέξης – Καραμανίδης

ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ –  ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ         0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Κύρβεης – Πούλιος Α.

  

Ημίχρονο *      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή  09 / 10 / 2016          ώρα  16.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  4η  αγωνιστική

ΚΑΡΕΠΡΗ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ                   0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Δουλγέρης – Καμπούρης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣ- ΗΡΑΚΛΕΙΑ / ΚΕΣΣΑΝΗ   0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Πατσιατζής – Πούλιος Ι.

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΧΑΡΩΠΟ             0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάββας – Μαγής

ΚΕΡΚΙΝΗ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ               0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Τσούλκας Γκιόκας

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΑΝΩ ΚΑΜΗΛΑ        0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Καπρινιώτης –  Σάκκος

ΨΩΜΟΤΟΠΙ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ              0 – 0 

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Στεργάκης – Δημητριάδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ    0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Αρχοντογιάννης Γ. – Κύρβεης

ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ – ΒΕΡΓΗ                0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Βότσης – Αρχοντογιάννης Χ.

ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ    0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Κιοσσές – Βασάκης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ   0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Μαλλίδης – Τούτκας

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ   4η  αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΑΧΛΑΔΟΧΩΡΙ      0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Δουλακάκης Σ. – Παπαποστόλου

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΒΑΛΤΕΡΟ          0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Τσαουσίδης – Πολυζώης

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ – ΧΡΙΣΤΟΣ                  0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Οικονόμου – Βαρώσης

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ   0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σαπαρδάνης – Πασχαλίδης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ     0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Παυλίδου – Τρανούδης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΤΟΥΜΠΑ         0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Παυλίδης – Τρικάζης

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΠΡΩΤΗ                     0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Παπαδόπουλος Δ. – Βουρλιάκης

ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ   0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Παπαδόπουλος Χ. – Φραγκάκης

Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  4η  αγωνιστική ώρα  12.00

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΚΟΡΜΙΣΤΑ        0 – 0

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μενέξης  – Ηλιάδης – Σεβοσλίδης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr