ΕΠΣΣ: Ανέβηκε στην Eπίλεκτη η ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ – Σε αναμονή το Ψωμοτόπι

ΕΠΣΣ: Ανέβηκε στην Eπίλεκτη η ΑΕ ΝΙΓΡΙΤΑΣ -  Σε αναμονή το Ψωμοτόπι

Στην Επίλεκτη κατηγορία θα αγωνίζεται απο την επόμενη χρονιά η ομάδα της ΑΕ Νιγρίτας αφού επικράτησε στον αγώνα κατάταξης που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο του Χρυσού της ομάδα του Ψωμοτοπίου με 0-1 με γκολ του Μάγγου και μπορεί να πανηγυρίζει την επιστροφή της στα «σαλόνια». Η ηττημένη ομάδα του Ψωμοτοπίου θα πρέπει να περιμένει μέχρι την λήξη των αγώνων play offs για δει αν και αυτή θα παίξει του χρόνου στην Επίλεκτη. Για να γίνει αυτό θα πρέπει το πρωτάθλημα της Ε.Π.Σ.Σ να το κατακτήσει οποιαδήποτε άλλη ομάδα εκτός του Σκουτάρεως.

 

Στο γήπεδο του Προβατά για την Ανώτερη κατηγορία σε αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 7η και 8η  της ενιαίας βαθμολογίας η ομάδα του Μακεδονικού Ιβήρων νίκησε με 2-1 τον Αετό Χαρωπού στην παράταση.

 

Ο Αστέρας Νεοχωρίου σε εξ αναβολής παιχνίδι επικράτησε στην έδρας επι της SERRES 1800 με 4 – 1.

 

Στην Β΄ κατηγορία η ομάδα της Πρώτης πήρε ξεκούραστα με 3-0 τον Ηρακλή που ξέχασε τα δελτία και έκανε τζάμπα ταξίδι. Η Τούμπα νίκησε τους Λέοντες με 4-2, ο Πήγασος την Μεσολακκιά με 3-0 και η Κορμίστα του Επταμύλους με 2-1.

 

Αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα…

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
ΣΑΒΒΑΤΟ 13 / 5 / 2017  ώρα  17.00

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 26η αγωνιστική
ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – SERRES 1800                                       4 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 35΄- 54΄ Σένια Ρολαντ, 44΄  Μακρής, 80΄ Πανομάτης    /   49΄ Αλεξούδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πούλιος Α. – Πολυζώης – Παυλίδου

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  3η – 4η  θέση
( Γηπ. Χρυσού) ΨΩΜΟΤΟΠΙ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ           0 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 52΄ Μάγγος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δαουλτζής – Δουλγέρης – Πούλιος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ  ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  7η – 8η  θέση
( Γηπ. Προβατά) ΙΒΗΡΑ – ΧΑΡΩΠΟ                              2 – 1  Παράταση
ΣΚΟΡΕΡ: 107΄ Γκούτας,  118΄  Καλλιμάνης  /   110΄ Μελαδίνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Ζιγκερίδης – Αναστασιάδης

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  28η αγωνιστική
ΠΡΩΤΗ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.                                              3 – 0 α.α. **
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς  – Βογιατζή – Παπαδόπουλος Ε.
ΠΗΓΑΣΟΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                                           3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Θεοχάρης, 62΄(αυτ), 90΄΄  Καρυπίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Σώμης – Βασάκης
ΤΟΥΜΠΑ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΣΕΡ.                                            4 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Παπαδόπουλος Γ., 55΄ Μιγγιάννης, 70΄ Ρονάλντο, 81΄ Στεφάνογλου   /  73΄ Τσομπανίδης,  77΄ Κεραμάρης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας – Ρ. – Καμπούρης – Κεσούλης
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ                                            2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Χατζηιορδανίδης Π. , 70΄ Τσιατσιάρης     /  55΄ (πεν) Χατζηθεοφάνης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάββας – Σαββάτης


Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 14 / 5 / 2017  ώρα  17.00
Οι αγώνες των play offs και play out ξεκινούν στις  17.30

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ PLAY OFFS αγωνιστική
ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σάββας – Πούλιος Ι.
ΚΑΡΠΕΡΗ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Κωτούλας – Δημητριάδης
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπουτσής – Μαλλίδης – Δουλγέρης

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ PLAY OUT αγωνιστική
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Σάκκος – Αρχοντογιάννης Γ.
ΔΑΣΟΧΩΡΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκουγκούδης – Καμπούρης – Αναστασιάδης
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Γκιόκας – Σεβοσλίδης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ 26η αγωνιστική
ΔΗΜΗΤΡΙΤΣΙ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Αλεξίου – Κιοσσές Κ.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ  25η – 26η θέση
( Γηπ. ΕΠΣΣ) ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αχτσής – Τούτκας – Παπαδόπουλος Χ.
Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική
ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπομπόγιας – Φράγκαλας Δ. – Πασχαλίδης
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΧΡΙΣΤΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Παγωνάς – Οικονόμου
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Τσίκου – Τάλιου
(Γηπ. Βαλτοτόπι)ΠΟΣ 2000 – ΒΑΛΤΕΡΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Πετσιάνης – Γκαγκαβούζης
ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Φραγκάκης – Μαργαριτόπουλος
ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Μενέξης – Παπαδόπουλος Δ.

Β  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  28η αγωνιστική
ΟΙΝΟΥΣΑ – ΝΙΚΟΚΛΕΙΑ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Στεργάκης – Καμπαρντίνας
ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ
ΣΚΟΡΕΡ:
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πενίρης – Αναγνωστίδης – Δόκος

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr