Εντυπωσίασαν Λιθότοπος-Μεγαλοχώρι στην πρεμιέρα της Ε.Π.Σ.Σ! Όλα τα αποτελέσματα…

Εντυπωσίασαν Λιθότοπος-Μεγαλοχώρι στην πρεμιέρα της Ε.Π.Σ.Σ! Όλα τα αποτελέσματα...

Εντυπωσιακή ήταν αν μη τι άλλο η πρεμιέρα της Ε.Π.Σ.Σερρών για τη σεζόν 2017-18 με τα 33 γκολ που μπήκαν στα 7 ματς με τα οποία άνοιξε η αυλαία τόσο στην Επίλεκτη, όσο και στην Ανώτερη Κατηγορία, γεμίζοντας αισιοδοξία τους φιλάθλους και για ανάλογη συνέχεια.

Εκκωφαντική ήταν η νίκη του Λιθότοπου ο οποίος με κεκτημένη ταχύτητα από την πετυχημένη σεζόν πέρυσι, προσγείωσε το νεοφώτιστο Ψωμοτόπι στην σκληρή πραγματικότητα της μεγαλύτερης κατηγορίας του Σερραϊκού ποδοσφαίρου και το τελικό 7-2 δεν αφήνει περιθώρια για περαιτέρω σχόλια. Ο ενθουσιασμός του ΑΟΨ κράτησε ένα ημίχρονο γιατί στο δεύτερο οι γηπεδούχοι έστησαν πάρτυ και με πρωταγωνιστές τους Σαμουηλίδη, Γρούλιο που πέτυχαν από δύο γκολ, αλλά και τους Τρούπη, Σιδηρόπουλος, Σαββίδη που βρήκαν επίσης δίχτυα, πανηγύρισαν τη νίκη.

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον 1ο όμιλο το Μεγαλοχώρι αν και βρέθηκε να χάνει εντός έδρας από το Βαλτερό κέρδισε τελικά με το εντυπωσιακό 6-2 με τους Άγγελο Παππά και Παπαδόπουλο Αναστάσιο να βρίσκουν από δύο φορές δίχτυα, ενώ η Σκοτούσα καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Μεσιούρη και Γκουγκτζιλά και κέρδισε τελικά 3-0 το Άγκιστρο.

Στον β΄ όμιλο νικηφόρα πρεμιέρα είχε η Serres 1800 που έστω και δύσκολα πέρασε από την Μεσολακκιά κερδίζοντας 0-1 με το γκολ του Κουκούτση, ενώ από το 35΄ έπαιζε και με παίκτη λιγότερο. Ο Πήγασος με τους πιτσιρικάδες εν δράση κέρδισε με 3-0 στην Κορμίστα με τον Παπαρίζο να σημειώνει δύο γκολ και τον Κιουσεκτσίδη ένα και ο ΑΟΝ ανεβάζοντας απόδοση στο β΄ μέρος κέρδισε με 0-4 τον ΠΟΣ 2000 με τα γκολ των Φίτσιου, Πώπτσιου, Παράσχου και Αντωνογλούδη. Τέλος εντυπωσιακό ματς έγινε στο Ροδολίβος με τον Αστέρα Νεοχωρίου τελικά να κερδίζει με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς με 0-2, ο Εθνικός με αντεπίθεση στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους έφερε το ματς στα ίσα, αλλά το γκολ του Σένια στο 55΄ έκρινε το νικητή.

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Σάββατο 09 / 09 / 2017 ώρα  17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1η  αγωνιστική
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ                 7 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 34΄ Ελευθεριάδης, 39΄- 47΄ Σαμουηλίδης ,  52΄ Σαββίδης Ανεστ. , 59΄- 63΄ Γρούλιος, 67΄ Σιδηρόπουλος      /   22΄ Βούλιος, 43΄ Καρυοφύλλης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Κρυωνάς – Παπαδόπουλος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  1η  αγωνιστική
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ                    3 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 5΄- 89΄ Μεσιούρης, 25΄ Γκουγκτζηλάς
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Βασάκης – Βογιατζή
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΒΑΛΤΕΡΟ                  6 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 22΄ – 49΄  Παππάς Αγ.,  33΄ Λαϊνάς, 60΄- 90΄ Παπαδόπουλος Τασ. 75΄ Καμπούρης     /   13΄ – 40΄  Αλεξανδρίδης

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Κουκούτσης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Φράγκαλας Ρ. – Αρχοντογιάννης Χ.
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ                       2 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ Καπετάνιος, 45΄+ Ανδρίκος   /    20΄ Πολυχρονίδης, 32΄(πεν)  Ατζιαμής, 57΄  Σένγια Ρόλ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Παυλίδου – Κρομμύδας
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ                        0 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 18΄ – 60΄  Παπαρίζος, 45΄ Κιουσεκτσίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Πούλιος Ι. – Αρχοντογιάννης Γ.