Δυνατά ματς σε Επίλεκτη & Ανώτερη | 9αρα ο Θρακικός | Όλα τα αποτελέσματα

Δυνατά ματς σε Επίλεκτη & Ανώτερη | 9αρα ο Θρακικός | Όλα τα αποτελέσματα

(φωτό: Δημήτρης Νάτσιος)

Ανάλογα με την πρεμιέρα του Σαββάτου κύλησε και η 2η φάση των αγώνων της 1ης αγωνιστικής σε Επίλεκτη και Ανώτερη Κατηγορία. Πολλά γκολ, ποιοτικά ματς, με τις ομάδες να βγάζουν διάθεση στους αγωνιστικούς χώρους και να αφήνουν υποσχέσεις.

Στην Επίλεκτη ήταν ημέρα γηπεδούχων αφού όλοι πανηγύρισαν νίκες. Στην μάχη των νεοφώτιστων η ΑΕΝ του Χρήστου Πεμπέ κέρδισε με 2-1 την Ροδόπολη με τα γκολ των Βαγενά και Μάγκου, ενώ με το ίδιο σκορ ο αναζωογονημένος Λευκώνας επικράτησε της Π.Σ Σέρρες χάρη στα γκολ των Κονσολίδη και Τριανταφυλλίδη. Το Ν.Σούλι είχε εύκολο έργο κόντρα στην ελλιπή, όπως παρουσιάζεται στο πρωτάθλημα Αναγέννηση, κερδίζοντας 4-0 με τον Σακκά να κάνει χατ-τρικ, ενώ εύκολη νίκη πήρε και η ΑΕ Χρυσού κόντρα στον Χείμαρρο με 3-0 με Άγγο, Πασχαλίδη και Ζάγκα να βρίσκουν δίχτυα. Τέλος με το δεξί ξεκίνησε και ο Ν.Σκοπός και μάλιστα σε δύσκολο ματς, καθώς με το γκολ του Βεζυρόπουλου κατέβαλλε την αντίσταση του Εθνικού Σιδηροκάστρου, κέρδισε 1-0 και πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στην κατηγορία.

Στην Ανώτερη και στον α΄ όμιλο ο Θρακικός Α.Μητρουσίου διέλυσε το Παλαιόκαστρο με το ευρύ 9-0, με τον Δημητρανόπουλο να κάνει χατ-τρικ, ενώ εύκολο απόγευμα είχε και το Χριστός κόντρα στο Δασοχώρι όπως δείχνει το τελικό 4-0. Η Τριανταφυλλιά με ανατροπή πέρασε νικηφόρα από το Καπνόφυτο με 1-2, τα Άνω Πορόϊα κέρδισαν με 3-1 το Χαρωπό, ενώ η Κερκίνη με γκολ-πέναλτι του Κίροφ στο 83΄ κέρδισε 1-0 τον Προβατά.

Στον β΄ όμιλο η Κάτω Καμήλα έδειξε τις διαθέσεις της, στην πρεμιέρα του Σάκη Τερζή στον πάγκο και κέρδισε 5-1 τους Επταμύλους με τον Μητριτζάκη να σημειώνει δύο γκολ και τον Κολοκοτρώνη να ανοίγει επίσης λογαριασμό. Ισόπαλο με 1-1 ήρθε το Άγιο Πνεύμα-Πρώτη, ενώ η Ορεινή κέρδισε με 3-1 τον Μαυρόλοφο.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ:

Ημίχρονο * – τελικό αποτέλεσμα **
Κυριακή 10 / 09 / 2017 ώρα 17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ   αγωνιστική
Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                         2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Βαγενάς, 60΄ Μάγκος   /     62΄  Δημητρόφ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Κρυωνάς – Γκιόκας
ΛΕΥΚΩΝΑΣ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                            2 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Κονσολίδης, 31΄ Τριανταφυλλίδης    /   50΄ Πέπας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Δουλγέρης – Αναστασιάδης
ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                       4 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ – 55΄- 72΄ Σακκάς, 68΄ Φάκης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κεφαλάς – Φραγκάκης – Παυλίδου
ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ            1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ:  67΄ Βεζυρόπουλος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Δημητριάδης – Σάκκος
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                        3 – 0 *
ΣΚΟΡΕΡ: 12΄ Άγγος, 17΄ Πασχαλίδης, 44΄ Ζάγκας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Αναγνωστίδης – Κρομμύδας

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ   αγωνιστική
ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ            1 – 2 **
ΣΚΟΡΕΡ: 26΄ Παρίσης   /  54΄(πεν)  Καφαλίδης, 68΄ Καταρτζής
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπίμπη – Αρχοντογιάννης Χ. – Καραμανίδης
ΧΡΙΣΤΟΣ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ                                   4 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 36΄ Τοκατλίδης, 41΄ Κοτζάογλου, 60΄ Κυριακίδης Ζαχ., 85΄ Τζήμας
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Καμπαρντίνας – Κιοσσές Κ.
ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΧΑΡΩΠΟ                         3 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 45΄ Ατανάσοφ, 80΄ Γκούλα Αγ, 90΄ Τραπεζανλίδης  /  86΄ Ρούπελης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Φράγκαλας Ρ. – Αλεξίου
ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ      9- 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ Δίγκας, 21΄- 28΄ – 40΄ Δημητρανόπουλος, 25΄ Γκαϊντατζής, 58΄ Μηλούσης, 64′ Παπαδόπουλος Ι., 77΄ Ασλανίδης, 83΄ Παπαδόπουλος Στ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Μπαντή – Καπρινιώτης
ΚΕΡΚΙΝΗ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ                              1 – 0 **
ΣΚΟΡΕΡ: 83΄(πεν)  Κίροφ Γκεοργκι
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χαψάς – Κιοσσές Ι. – Μπεριντζής

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ   αγωνιστική
ΟΡΕΙΝΗ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ                        3 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 62΄ Πετρίδης,  70΄ – 81΄ Γιάλιος     /    85΄ Ζαχαριάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Στεργάκης – Βουρλιάκης
ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ – ΠΡΩΤΗ                         1 – 1 **
ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ (πεν)  Τσίκος      /   70΄ Δημητριάδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Μπομπόγιας – Πασχαλίδης
ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ            5 – 1  **
ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Κολοκοτρώνης Ν., 20΄ Νικολούδης, 25΄ – 56΄ Μητριτζάκης, 60΄ Γρατζάκης   /    43΄ Σεβοσλίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Αρχοντογιάννης Γ. – Πολυζώης

Σάββατο 09 / 09 / 2017 ώρα  17.00

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1η  αγωνιστική
ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΨΩΜΟΤΟΠΙ                 7 – 2 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 34΄ Ελευθεριάδης, 39΄- 47΄ Σαμουηλίδης ,  52΄ Σαββίδης Ανεστ. , 59΄- 63΄ Γρούλιος, 67΄ Σιδηρόπουλος      /   22΄ Βούλιος, 43΄ Καρυοφύλλης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Κρυωνάς – Παπαδόπουλος Ι.

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  1η  αγωνιστική
ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ                    3 – 0 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 5΄- 89΄ Μεσιούρης, 25΄ Γκουγκτζηλάς
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χουρίδης – Βασάκης – Βογιατζή
ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΒΑΛΤΕΡΟ                  6 – 2 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 22΄ – 49΄  Παππάς Αγ.,  33΄ Λαϊνάς, 60΄- 90΄ Παπαδόπουλος Τασ. 75΄ Καμπούρης     /   13΄ – 40΄  Αλεξανδρίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Τσίκου – Τρικάζης

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ    αγωνιστική
ΠΟΣ 2000 – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ                  0 – 4 **
ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Φίτσιος, 68΄ (πεν) Αντωνογλούδης, 83΄ Πώπτσιος, 94΄ Παράσχος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Τούτκας – Γαβριήλ
ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – SERRES 1800             0 – 1 *
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Κουκούτσης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Φράγκαλας Ρ. – Αρχοντογιάννης Χ.
ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ                       2 – 3 **
ΣΚΟΡΕΡ: 42΄ Καπετάνιος, 45΄+ Ανδρίκος   /    20΄ Πολυχρονίδης, 32΄(πεν)  Ατζιαμής, 57΄  Σένγια Ρόλ.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Παυλίδου – Κρομμύδας
ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ                        0 – 3 ** 
ΣΚΟΡΕΡ: 18΄ – 60΄  Παπαρίζος, 45΄ Κιουσεκτσίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπάτσιος – Πούλιος Ι. – Αρχοντογιάννης Γ.

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr