Γκέλαρε το Χρυσό, στο +3 ο Εθνικός – Φινάλε στον β΄ όμιλο της Ανώτερης

Γκέλαρε το Χρυσό, στο +3 ο Εθνικός - Φινάλε στον β΄ όμιλο της Ανώτερης

Με γκέλα για την Α.Ε Χρυσού που είχε μέχρι στιγμής μόνο νίκες στα play off μπήκαν και πάλι οι ομάδες στα γήπεδα μετά την διακοπή λόγω του Κυπέλλου. Η ομάδα του Αχιλλέα Αγγελόπουλου υποχρεώθηκε σε ισοπαλία με 0-0 από τον Π.Σ. Σέρρες και είδε τον Εθνικό Σιδηροκάστρου να ξεφεύγει στο +3 στην 1η θέση, μετά την εύκολη νίκη επί του Πανσουλιακού με 4-0 με τα γκολ των Σπανίδη, Αβράμη, Παρούκα και Γέρμανλη. Στο άλλο ματς ο Ν.Σκοπός κέρδισε 1-0 τον Λιθότοπο με γκολ του Κεβάνι.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
162050119712
261751017512
369231761
46512359-4
565123512-7
663006721-14

Στην Ανώτερη Κατηγορία και στον β΄ όμιλο που έριξε αυλαία όσον αφορά την κανονική διάρκεια, με την τετράδα να είναι γνωστή εδώ και καιρό και να περιμένει τους αντιπάλους από τον άλλο όμιλο, δεν υπήρξαν εκπλήξεις, με τους Επταμύλους και τον ΠΟΣ 2000 να υποβιβάζονται στην Β΄ Κατηγορία. Αναλυτικά στα ματς το πρωτοπόρο Νεοχώρι με την εντυπωσιακή πορεία πανηγύρισε την 21η του νίκη κερδίζοντας «σβηστά» με 2-0 τον ΠΟΣ 2000 με τα γκολ των Χατζηπέτρου και Βόγκλι. Μάλιστα το ματς μετετράπη σε φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος στην κανονική διάρκεια, με τον αντιπρόεδρο της Ε.Π.Σ.Σ Κώστα Βότση να δίνει τα μετάλλια στους παίκτες και τον Δήμαρχο Εμμ.Παππά Δημήτρη Νότα την κούπα.

Κατά τα άλλα η Serres 1800 κέρδισε το Άγιο Πνεύμα επίσης με 2-0, ενώ η Κάτω Καμήλα ξέσπασε στην Κορμίστα την οποία και συνέτριψε με 7-0, με τους Γρατζάκη και Κολοκοτρώνη να σημειώνουν χατ-τρικ. Η Ορεινή όλως παραδόξως συνετρίβη στην Πρώτη αφού ηττήθηκε με 6-2(!) και τέλος ο ΑΟΝ έριξε επτά γκολ στον Μαυρόλοφο, ο Πήγασος κέρδισε με 3-1 το Ροδολίβος, ενώ Επτάμυλοι και Μεσολακκιά έμειναν στο 1-1.

ΘέσηΟΜΑΔΑΑΒΑΘ.ΝΙΗΥΓΚΓΔΓ
126662132581444
226642114671552
326581844652540
426471529443816
5263811510483513
6263598947389
72635105114246-4
82633961148426
9263093143150-19
102629781144440
11262793144155-14
12262375143369-36
13261536172869-41
142692321965-56

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΚΟΡΕΡΣ…

Ημίχρονο     –   τελικό αποτέλεσμα  **

Σάββατο 31 / 03 / 2018        ώρα  16.30

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY OFFS  4η αγωνιστική

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – Π.Σ. ΣΕΡΡΕΣ                               0 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Σεβοσλίδης – Χολάνης

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                        4 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Σπανίδης , 32΄ Αβράμης, 58΄ Παρούκας, 82΄ Γέρμανλης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Δουλγέρης – Παπαδόπουλος Ε.

ΝΕΟΣ ΣΚΟΠΟΣ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                         1 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Κεβάνι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Αναγνωστίδης – Βογιατζή

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  26η αγωνιστική

ΠΡΩΤΗ – ΟΡΕΙΝΗ                                               6 – 2 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 16΄ Κωσταγιαννάκης, 20΄ Παντελίδης ,35΄- 42΄ Κονδυλίδης, 62΄ Ζαγκλιβέρης , 65΄ Καρασαββίδης  /  23΄ 2 – 1, 40΄ 3 – 2

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Παυλίδης – Σαββάτης

Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΜΑΥΡΟΛΟΦΟΣ                  7 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Κανταρέλης, 14΄ Γκουτάκης, 20΄ Στεφανίδης, 35΄ Φίτσιος, 60΄ – 85΄  Μανασής, 65΄ Βασιλούδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Τσίκου – Μπεριντζής

SERRES 1800 – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ                   2 – 0 ** 

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Αγγελακάς, 80΄ Παπαδόπουλος

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Κιοσσές Κ. – Μπάρκας

ΝΕΟΧΩΡΙ ΣΕΡ. – Π.Ο.Σ. 2000                   2 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 28΄ Χατζηπέτρου, 72΄ Βόγκλι

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαβριήλ – Αρχοντογιάννης Χ. – Κουρουζίδης

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ               1 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ 1 – 0   /   85΄ Γκούρτσας

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Μπομπόγιας – Αχιλλεύς

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                         3 – 1 **

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ – 40΄  Ιντούδης, 90΄ Κιουσεκτσίδης  /  6΄ Κεχαγιάς

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Αρχοντογιάννης Γ. – Κωνσταντινίδης

ΚΑΤΩ ΚΑΜΗΛΑ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ               7 – 0 **

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄- 55΄ – 82΄ Γρατζάκης, 35΄(πεν) – 64΄ – 75΄ Κολοκοτρώνης, 50΄ Κουρμπανίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πετρίδης – Βαρώσης – Μαυρίδης

 

Ημίχρονο      –   τελικό αποτέλεσμα  **

Κυριακή   01 / 04/ 2018        ώρα  16.30

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  PALY OUT  5η αγωνιστική

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στόλης – Φραγκάκης – Βακουφτσής

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Αναγνωστίδης – Σώμης

ΨΩΜΟΤΟΠΙ ΡΕΠΟ

 

 ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  25η αγωνιστική

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΧΑΡΩΠΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ευθυμιάδης – Ντεμάϊ

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΑΓΚΙΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαδόπουλος Χ. (ν) – Λεοντής – Τατούδης

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ – ΠΑΛΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Καρασάββας – Κιοσσές Ι. – Μπάρκας

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΠΡΟΒΑΤΑΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σαφούρης – Καπρινιώτης – Πούλιος Α.

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΒΑΛΤΕΡΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπαντή – Μαργαριτόπουλος – Σολάκης

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζουμαλάκης – Βογιατζή – Τούτκας

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τρακαλιάνης – Παπαποστόλου – Πούλιος Ι.

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΒΥΡΩΝΕΙΑ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Απιδόπουλος – Τρανούδης – Βασιλόγλου

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φράγκαλας Ρ. – Αρχοντογιάννης Χ. – Χολάνης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡ. – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γεωργίου – Κωνσταντινίδης – Μπάρμπας

 

PLAY OFF  Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  αγωνιστική

ΠΕΠΟΝΙΑ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρομμύδας – Δουλγέρης – Βουρλιάκης

ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαγής – Φράγκαλας Δ. – Καραμανίδης Σ.

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ

ΣΚΟΡΕΡ:

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παγωνάς – Παπαδόπουλος Δ. – Μαυρίδης

Share

Μετά από μια μακρά πορεία στο χώρο της δημοσιογραφίας και της ενημέρωσης και με έναυσμα την κορυφαία αναγνώριση που γνωρίζουν τα διαδικτυακά μέσα, η ομάδα μας δημιούργησε τον διαδικτυακό τόπο serressport.gr