Ασταμάτητο το Σκούταρι – Πρώτη νίκη για Καρπερή – 8 γκολ από το Χρυσό!

Ασταμάτητο το Σκούταρι - Πρώτη νίκη για Καρπερή - 8 γκολ από το Χρυσό!

Μπορεί πριν από μία εβδομάδα να έπαιξε 120 λεπτά σε έναν συναρπαστικό τελικό και να κατέθεσαν δυνάμεις και ψυχή, μπορεί την Κυριακή να ίδρωσαν άλλα 90 λεπτά για να κερδίσουν το ντέρμπι με την Καρπερή, μπορεί το Σάββατο να έχουν έναν πραγματικό τελικό μπροστά τους και μία χρυσή ευκαιρία να δοξαστούν, αλλά οι παίκτες της Ελπίδας Σκουτάρεως… δεν σταματούν πουθενά! Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τον Λιθότοπο χάρη σε γκολ του Ζαχαριάδη, επέστρεψαν και με τους Γκόγκα-Ζαχαριά να βρίσκουν δίχτυα κέρδισαν με 2-1 και παρέμειναν στην 1η θέση και πλέον ετοιμάζονται για τον Ηρόδοτο. Πάντως το παιχνίδι ήταν αρκετά επεισοδιακό με την Δόξα να τελειώνει το ματς με 9 λόγω αποβολών του Σάββα Σιδηρόπουλου και του Γρούλιου και έχοντας πολλά παράπονα από την διαιτησία.

Μαζί στην 1η θέση και η Καρπερή που κέρδισε με 2-0 στον Δραβήσκο με σκόρερ τους Γεράκη και Βλάχο, ενώ το Σιδηρόκαστρο πήρε 2η συνεχόμενη νίκη κερδίζοντας αυτή την φορά με 3-0 τον Χείμαρρο με γκολ του Τσεμπερίδη(2) και του Σαμαρά.

*Η επόμενη αγωνιστική στα play offs θα είναι την Τετάρτη 24/5…

6100

Στα play out φαίνεται Οδυσσέας Αναγέννησης και ΑΕ Χρυσού υπερτερούν των αντιπάλων τους και απλά θα παλέψουν για το καλύτερο πλασάρισμα στην τελική βαθμολογία. Οι Πόντιοι κέρδισαν με 2-1 τον Λευκώνα, ενώ η ΑΕΧ ήταν εντυπωσιακή στο τοπικό ντέρμπι με τον Πανσουλιακό κερδίζοντας με το βαρύ 8-1. Μεγάλη νίκη που την βάζει στο παιχνίδι για την παραμονή πήρε η Ν.Ζίχνη που κέρδισε με 2-0 το Δασοχώρι.

11031
21023
31021
41018
51012
6103

Αναλυτικά οι αγώνες στον πίνακα παρακάτω…

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Νικολίτσας, 70΄ Παπαβασιλείου, 87΄ Σαϊνατούδης / 76΄ (πεν.) Μπελίτος
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κρυωνάς – Δουλγέρης – Φράγκαλας Ρ.
Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                                       8 – 1**
ΣΚΟΡΕΡ: 20΄-22΄ Ζάγκας, 31΄-44΄ αυτογκόλ, 45+2΄-73΄ Κλαϊντι, 65΄ Γρατζάκης, 77΄ Γιανναράκης / 62΄
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φωτιάδης – Κωτούλας – Ευθυμιάδης