Απώλεια… και φέτος στον Εύοσμο & Ήττα με 2-0 για τον Πανσερραϊκό

Απώλεια... και φέτος στον Εύοσμο & Ήττα με 2-0 για τον Πανσερραϊκό

«Στοιχειωμένη» αποδεικνύεται η έδρα του Αγροτικού Αστέρα για τον Πανσερραϊκό, καθώς για ακόμη μία χρονιά έφυγε με… σκυμμένο κεφάλι από τον Εύοσμο, γνωρίζοντας αυτή την φορά την ήττα με 2-0. Οι «κόκκινοι» δεν μπόρεσαν να διευρύνουν έστω αυτό το μικρό σερί που είχαν, βγαίνοντας χαμένοι από το πρώτο, εκ των δύο, δύσκολο εκτός έδρας τεστ μέχρι το φινάλε των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων για το 2016.

Έχοντας να αντιμετωπίσουν μία από τις καλές ομάδες του φετινού πρωταθλήματος, οι παίκτες του Παναγιώτη Διλμπέρη μπήκαν με διάθεση στο ματς και με σκοπό προφανώς να αιφνιδιάσουν έχοντας καλές στιγμές στο πρώτο 20λεπτο με τους Κάκκο και Τσούτση, ωστόσο από εκεί και πέρα ο Αγροτικός πήρε το πάνω χέρι και τον έλεγχο του παιχνιδιού, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στο 30΄ και στο 85΄, χωρίς να δεχθεί και την έντονη αντίδραση από την πλευρά των Σερραίων.

Μάλιστα το πρώτο γκολ προήλθε από την συνεργασία δύο ποδοσφαιριστών που μέχρι και πέρυσι φορούσαν την φανέλα του Πανσερραϊκού. Ο Τριανταφυλλάκος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Κουκόλης ήταν εκεί που έπρεπε και με το πρώτο του επαγγελματικό γκολ άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη, που «κλειδωσε» πριν το φινάλε με το γκολ του Γκέσιου.

Ο προπονητής του Πανσερραϊκού προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο βγάζοντας τον Μαφουτά που δεν έβρισκε χώρους και βάζοντας τον Κανούλα να φορτώσει περισσότερο την αντίπαλη περιοχή, αλλά ούτε και με αυτόν τον τρόπο βρέθηκε λύση προς την εστία του Γουναρίδη.

Πλέον οι Σερραίοι καλούνται σε άμεση ανασύνταξη, καθώς σε λιγότερο από 72 ώρες έχουν το δύσκολο επίσης εκτός έδρας ματς στην Ριζούπολη με τον Απόλλωνα.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ(Ν.Νεντίδης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Βαφέας, Κουκόλης, Ουνγιαλίδης, Χατζής, Τριανταφυλλάκος, Έππας(83΄ Γκέσιος), Δεινόπαππας, Φιλίπε(90΄ Πάλλας), Πάτο(88΄ Θεοδωρίδης)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π.Διλμπέρης): Μέλκας, Στέβιτς, Ιωαννίδης(56΄ Καψάλης), Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Φουσού(80΄ Ρούτσης), Τσιμίκας, Χατζηδημητρίου, Κάκκο, Τσούτσης, Μαφουτά(62΄ Κανούλας)

Στον πάγκο: Κασίμης, Τσουβαλτσίδης, Κτιστόπουλος, Τσελεπίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τάσσης(Ηπείρου)

ΒΟΗΘΟΙ: Μωυσιάδης(Ηπείρου), Ζέρβας(Πιερίας)

4ος: Παπαργυρίου(Πιερίας)

Κίτρινες: Πάτο-Ιωαννίδης, Tσούτσης

Κόκκινες:

live…live…live

-Καλησπέρα σε όλους…

-Σέντρα στο ματς. Kαλές καιρικές συνθήκες, στους 9 βαθμούς η θερμοκρασία.

-2΄ Ωραία προσπάθεια του Κάκκο και σέντρα στην περιοχή, ο Τσούτσης από πλεονεκτική θέση πλασάρει, αλλά ο Αργυρίου κάνει την επέμβαση και παραχωρεί κόρνερ την τελευταία στιγμή.

-Έχει ξεκινήσει θετικά ο Πανσερραϊκός.

-Στο πέταλο του γηπέδου οι Σερραίοι που βρίσκονται στο πλευρό της ομάδας και είναι περίπου 100.

-17΄ Καλό σουτ του Κάκκο από ευνοϊκή θέση, μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

-Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα από τους παίκτες του Αγροτικού, προκαλούν εκνευρισμό στους Σερραίους.

-21΄ Καλό σουτ του Έππα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

-23΄ Συνεργασία Τριανταφύλλάκου-Δείνοπαππα με το σουτ του τελευταίου να φεύγει μόλις άουτ.

-30΄ ΓΚΟΛ! 1-0! Mετά από εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου και ολιγωρία της άμυνας, ο Κουκόλης με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ.

-Διαμαρτυρίες από την πλευρά των «λιονταριών» για χέρι.

-Δύο πρώην παίκτες του Πανσερραϊκού συνεργάστηκαν για το γκολ. Πρώτο γκολ του Κουκόλη στην επαγγελματική του καριέρα!

-Σίγουρα καλύτερος ο Αγροτικός μετά το πρώτο 20λεπτο, πιο δραστήριος επιθετικά.

-Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο Πανσερραϊκός καλείται να ψάξει την επιστροφή του στο ματς…

-Σέντρα στο δεύτερο μέρος…

-47΄ Γυριστό σουτ του Φιλίπε, μπλοκάρει ο Μέλκας.

-58΄ Σουτ του Τσούτση, αντιδρά σωστά και μπλοκάρει ο Γουναρίδης.

-62΄ Εκτέλεση φάουλ του Τσούτση, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Γουναρίδης.

-Τίποτα ιδιαίτερο σε αυτό το δεύτερο ημίχρονο για την ώρα.

-Προσπαθεί να γίνει πιο επιθετικός ο Πανσερραϊκός, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

-Το ματς έχει ρυθμό, αλλά όχι ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά με τον Πανσερραϊκό να κάνει ύστατη προσπάθεια ισοφάρισης.

-85΄ ΓΚΟΛ! 2-0! Γκέσιος… Εξαιρετική προσπάθεια του Φιλίπε και σουτ στο δοκάρι, στην επαναφορά πλασέ του Γκέσιου, ο Μέλκας δε μπόρεσε να αποσοβήσει το γκολ.