ΑΟ Σερρών-ΑΕ Κομοτηνής 1-3

Το βράδυ του Σαββάτου (3/12) στο ΔΑΚ Σερρών, ο ΑΟ Σερρών γνώρισε την ήττα από τη νεανική ομάδα της ΑΕ Κομοτηνής με 1-3. Παρόλο που για μια ακόμη φορά η σερραϊκή ομάδα πήρε το πρώτο σετ, με 25-22, η συνέχεια ανήκε στην ομάδα της Κομοτηνής που πήρε δύσκολα το δεύτερο σετ 23-25 και ισοφάρισε. Στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τον εκνευρισμό των παικτών του ΑΟ Σερρών, από κάποιες αποφάσεις της διαιτησίας, πήρε σχετικά εύκολα το τρίτο σετ 20-25.

Το τέταρτο σετ έμοιαζε «Γολγοθάς» για τους σερραίους παίκτες μια και καμία φάση δεν τους βγήκε από την αρχή, ενώ φάνηκε να τους εγκαταλείπουν και οι δυνάμεις, σε αντίθεση με τους παίκτες της Κομοτηνής που έβγαζαν εύκολα άμυνα και στη συνέχεια κέρδιζαν πόντους. παίρνοντας το σετ με 16-25, μαζί και τον αγώνα.