ΑΟ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ: Δεν τα κατάφερε στην Δράμα-Παράπονα για την διαιτησία

Τιτάνες Δράμας 90-50 Ηράκλεια

Με διαφορά 40 πόντων ηττήθηκε η Ηράκλεια στο σημερινό παιχνίδι στην Δράμα αδυνατώντας να πάρει το πρώτο της διπλό στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ. Παρά πολλά παράπονα για την διαιτησία του Μπακάλη έχουν οι «κόκκινοι», οι οποίοι ήταν έξω φρένων με τα όσα έκανε ο εν λόγω διαιτητής εις βάρος τους στον σημερινό αγώνα.

Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι η Ηρακλεια ήταν μέσα στο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο καθώς οι γηπεδούχοι είχαν ένα ελαφρύ προβάδισμα (26-20). Όσο περνούσε η ώρα οι γηπεδούχοι όντας σε καλή μέρα, αλλά έχοντας και μια επιπρόσθετη βοήθεια ανέβασαν την διαφορά σε πιο υψηλά επίπεδα και πήραν την νίκη με το τελικό σκορ 90-50 να διαμορφώνεται στην τελευταία περίοδο, καθώς αυτή έληξε 23-5.

Σε ανακοίνωση αναμένεται να προβεί η Ηρακλεια για τη διαιτησία της αναμέτρησης και την εξαίρεση του Μπακάλη από τους εκτός έδρας αγώνες της ομάδας.

Τα δεκάλεπτα : 26-20,48-32,67-45,90-50.

Ηράκλεια(Μάντζιος) :Ατλάσης, Αποστολάκης 4, Μέσσας 6(1), Παναγιωτίδης 3, Μπαμπαχμίδης 4, Κατσαρής 6, Κούτλης 17(1), Μπαμπαχμίδης Φ., Καραγεωργάκης 2, Βακάς 8(2).