ΑΟΣ: Πιο εύκολα απ’ ότι περίμενε κόντρα στην Προσοτσάνη

ΑΟΣ: Πιο εύκολα απ' ότι περίμενε κόντρα στην Προσοτσάνη

ΑΟΣ 84-48 ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Χωρίς να συναντήσει καμία αντίσταση ο Α. Ο. Σ πήρε μια πολύ εύκολη νίκη διευρύνοντας το σερί του μετρώντας πλέον 4 διαδοχικές νίκες. Η ομάδα του Γιάννη Μπουτακογλου κέρδισε πολύ πιο εύκολα από ότι θα περίμενε, καθώς οι φιλοξενούμενοι ήρθαν στις Σέρρες με δύο βασικές ελλείψεις, διευκολύνοντας το έργο των γηπεδούχων.

Ο αγώνας…

Σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει σε κριτική ο Α. Ο. Σ μπήκε πολύ δυνατά και πήρε σημαντικό προβάδισμα με το τέλος της 1ης περιόδου, καθώς προηγήθηκε με 21-07. Στην 2η περίοδο οι γηπεδούχοι τελείωσαν οριστικά την υπόθεση νίκη, καθώς το 45-16 του πρώτου ημιχρόνου δεν μπορούσε να ανατραπεί σε καμία περίπτωση.

Η χαλαρότητα και η ξεκούραση βασικών παιχτών από τον κόουτς των «πράσινων» συνέβαλαν στο να μην ξεφύγει περισσότερο το σκορ με το τελικό 84-48 να κρίνεται πέρα ως πέρα δίκαιο.

Στις δηλώσεις του στο «SSN» ο Γ. Μπουτάκογλου ανέφερε τα εξής:

Το σημερινό παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική. Είναι αλήθεια ότι και εμείς περιμέναμε ένα πιο δύσκολο απόγευμα. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την νίκη. Συνεχίζουμε…

Τα δεκάλεπτα : 21-07,45-16,61-27,84-48.

ΑΟΣ (Μπουτάκογλου) : Λαδιάς, Χορτομάρης Γ., Μποζουτσίδης 20(5), Κυριακόπουλος 4,Τερζής 2,Παπαδόπουλος 4,Κούτσας, Τζουμαϊλής 17(2), Ασημάκης 15,Καρακώστας 11(1),Γιαβρόπουλος 2,Σταμπουλής 7(1).

Προσοτσανη : Βουβαλίδης 5(1),Ζάμπας 10,Μαυρομάτης 5,Στάϊκος 2,Γελκοβάνης 8(2),Κονδής 2,Δουλκέρογλου 5,Παπαδόπουλος 8,Μαυρουδής 3.