Ήττα με 2-1 και αποκλεισμός στη Νάουσα για το Παραλίμνιο

Ο θεσμός του Κυπέλλου της Γ΄ Εθνικής αφήνει αδιάφορη την πλειοψηφία των ομάδων που συμμετέχουν και οι περισσότερες αντιμετώπισαν τα παιχνίδια της 1ης αγωνιστικής χωρίς ιδιαίτερο άγχος. Ο Απόλλων αν και παρατάχθηκε χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές στην σύνθεση του, ηττήθηκε με 2-1 στη Νάουσα από την τοπική ομάδα και αποχαιρέτησε νωρίς τον θεσμό.

Η Σερραϊκή ομάδα, που βρήκε απέναντι της αρκετά γνώριμα πρόσωπα όπως οι Κασμερίδης και Αγγελίδης που έπαιξαν βασικοί αλλά και ο τερματοφύλακας Γρηγοριάδης που αγωνίστηκε στην FC Serres, αιφνιδιάστηκε από το δυναμικό ξεκίνημα των γηπεδούχων, καθώς πριν το 20λεπτο το σκορ ήταν 2-0 με τα γρήγορα γκολ των Ντινόπουλου(14΄) και Κωτσιόπουλου(17΄).

Ο Απόλλων προσπάθησε να ανασυγκροτηθεί και να αντιδράσει, μείωσε σε 2-1 με τον Κώστα Τριανταφύλλου σε 2-1 στο 24΄, ωστόσο από εκείνο το σημείο και μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι, ενώ η Νάουσα θα αντιμετωπίσει τον Λαγκαδά στην 2η αγωνιστική.

Το φιλμ του αγώνα

5’ Σουτ του Νίκου η μπάλα άουτ.

13’ 1-0! Πάσα του Τούφα στον Ντινόπουλο ο οποίος από πλάγια θέση νίκησε τον Χατζηγιαννάκη ανοίγοντας το σκορ για τη Νάουσα.

18’ 2-0! Κάθετη πάσα του Αγγελίδη στον Κωτσόπουλο ο  οποίος στόπαρε με το στήθος και με ωραίο σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα κάνοντας το 2-0 για τη Νάουσα.

19’ Ο Γρηγοριάδης αποσοβεί κίνδυνο για τη Νάουσα αποκρούοντας σουτ του Κοσμίδη.

22’ Πάσα του Νίκου στον Κωτσόπουλο ο οποίος τετ α τετ με  τον Χατζηγιαννάκη δεν κατάφερε να τον νικήσει.

24’ 2-1! Σουτ του Τριανταφύλλου, η μπάλα κόντραρε στον Κασμερίδη και ο Απόλλων μείωσε σε 2-1.

25’ Πλασέ του Ρούμπου έδιωξε ο Ζούρκος.

35’ Σουτ του Γιαννόπουλου η μπάλα άουτ.

40’ Σουτ του Γιαννόπουλου μπλόκαρε ο Χατζηγιαννάκης.

56’ Εκτέλεση φάουλ του Μουρίκι μπλόκαρε και πάλι ο Χατζηγιαννάκης.

61’ Σουτ του Παπαστεργίου μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.

67’ Ο Κωτσόπουλος με ατομική προσπάθεια πάσαρε στον Μουρίκι ο οποίος δεν κατάλαβε την πάσα και έχασε την ευκαιρία.

70’ Πάσα του Περηφανόπουλου στον Κωτσόπουλο αυτός από πλάγια θέση πλάσαρε λίγο άουτ.

71’ Σουτ του Τούφα η μπάλα άουτ.

75’ Η Νάουσα έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο  Χατζόπουλος σε σύγκρουση με άλλο παίκτη έπαθε ελαφρά διάσειση και αποχώρησε.

86’ Πάσα του Κωτσόπουλου στον Τούφα το σουτ του απέκρουσε ο Χατζηγιαννάκης.

94’ Σουτ του Τριανταφύλλου μπλόκαρε ο Γρηγοριάδης.

ΦΑΣ Νάουσα: ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ, Αγγελίδης, ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ, Κασμερίδης, Γιαννόπουλος, Ζούρκος (33’ λ.τρ. Νίρλας), ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΣ, Ντινόπουλος (16 λ.τρ. Μουρίκι), Χατζόπουλος, Νίκου (65’ Περηφανόπουλος), ΤΟΥΦΑΣ.

Απόλλων Παραλιμνίου: Χατζηγιαννάκης, Γεωργιάδης (63’ Λιάρας), Καστριτσέας, Γαλακτερός (75’ Ρούμπος), Μερεσιώτης, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ, ΚΟΣΜΙΔΗΣ, Ρούμπης, ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΟΥ, Ναλμπάντης(69΄ Καρακούτης), Τάκας.